کاهش مخارج حوزه سلامت به تلاش همگانی نیاز دارد

همدان - رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: کاهش مخارج حوزه سلامت به تلاش همگانی نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حبیب اله موسوی بهار ظهر شنبه در نخستین مجمع استانی سلامت با بیان اینکه از سال گذشته این عنوان برای اولین بار تاسیس شد و در ابتدای سال ۹۶ مجمع ملی سلامت با حضور رئیس جمهور و مسئولان فعال در حوزه سلامت تشکیل شد، گفت: باید از توان مجموعه استان برای نقش آفرینی در حوزه سلامت استفاده شود.

وی فلسفه زندگی را سلامت و رفاه انسان برای رشد معنوی، اقتصادی و اجتماعی دانست و گفت: اگر اقدام افراد، سازمانها و نهادها به این مسیر نرسد یعنی این راه به درستی طی نشده و میتواند حتی برای جامعه مضر باشد و در مواردی این فاجعه با مناسب نبودن نیت چندین بار مخرب خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم. پزشکی همدان اظهار کرد: برای کاهش مخارج زیاد حوزه سلامت نیاز به تلاش همگانی است زیرا هر گونه آسیبی در این حوزه به تک تک افراد جامعه باز می گردد.

وی با بیان اینکه ۲۵ درصد از اقدامات انجام شده در حوزه سلامت مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است گفت: سال ۸۳ سیاستهای مقام معظم رهبری در حوزه سلامت اعلام شد و ایشان به مشارکت ساختارهای فرد، اجتماع و خانواده تحت نظارت وزارت بهداشت تاکید کردند و رئیس جمهور نیز به اهمیت هم قسم شدن همه برای بهبود وضعیت سلامت و. بهداشت تاکید کردند.

موسوی‌بهار گفت: متوسط امید به زندگی در زمان پیروزی انقلاب ۵۶ سال بوده و هم اکنون به طور محسوسی امید به زندگی مردم افزایش یافته که بخش مهمی از این دستاورد مرهون بهداشت بوده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون امید به زندگی مردم کشور ۷۵ سال است، گفت: عمر از دست رفته بسیاری در جاده های کشور وجود دارد و میانگین طول عمر مردم کشور را کاهش میدهد در حالیکه در سند چشم انداز دستیابی به امید به زندگی ۸۰ سال است.

وی با تاکید بر اینکه سلامت مردم، محیط زیست و غذای مردم بسیار مهم است، گفت: همه سازمانهای مرتبط و رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری در تحقق اهداف حوزه سلامت نقش دارند و سرنوشت مردم را در حوزه سلامت می توانند تغییر دهند یا تثبیت کنند.

موسوی‌بهار با اشاره به انتظار مردم از وزارت بهداشت برای پاسخگویی در قبال مسایل حوزه سلامت، این جلسه را قدمی برای مشارکت فعال همه نهادها برای حفظ، مراقبت و ارتقای سطح سلامت جامعه عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد: با فرهنگسازی و تغییر رفتار مناسب قدمهای موثر انجام شود.

وی به راه اندازی کنسول ملی دست شدن در کشور کره جنوبی اشاره کرد و ترویج اهمیت توجه به بهداشت دست برای بهبود وضع سلامتی در اماکن مختلف به ویژه بیمارستانها را خواستار شد.

کد خبر 4241946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =