۵۱ حلقه چاه غیرمجاز در خوی مسدود شد

ارومیه - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی گفت: امسال ۵۱ حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان خوی مسدود شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد عابدی ظهر شنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب با اشاره به بارندگی های کم امسال در شهرستان خوی اظهار داشت: باید برنامه ی مدونی برای تطبیق زندگی روزمره با موضوع کم آبی تدوین شود تا بتوانیم جامعه را مدیریت و از بحران های اجتماعی جلوگیری کنیم.

وی از مسدود شدن ۵۱ حلقه چاه غیر مجاز در سال ۹۶ خبر داد و افزود: در مجموع در شهرستان خوی با ۲۴۱ حلقه چاه غیرمجاز برخورد شده است که در اثر آن بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب آب صرفه جویی شده است.

رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان خوی با اشاره به  مصرف بالای آب در بخش کشاورزی و صنعت عنوان کرد: بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی و صنعت می باشد و باید با برنامه ریزی های دقیق و معرفی الگوهای صحیح مصرف از جمله آبیاری تحت فشار و بذرهای اصلاح شده با مصرف آب کم، مصرف آب را در این بخش ها کاهش دهیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در ادامه بر جمع آوری روان آب های سطح شهر از طریق چاه های جاذب و برخورد با ایجاد مزارع و باغ های غیر قانونی تاکید کرد.

عابدی با اشاره به کمبود آب در منابع زیر زمینی شهرستان خوی بر ضرورت اجرای طرح استفاده از پسابهای تصفیه خانه در مصارف کشاوری تاکید کرد و افزود: مطالعات این طرح با تخصیص اعتبارات امسال در این شهرستان آغاز می شود.

قلی پور مدیر امور آب خوی هم در این جلسه با تاکید بر تغذیه آب سفره های زیر زمینی از طریق اجرای طرحهای کنترل و مهار آب گفت: با مسدود شدن ۲۴۱ حلقه چاه غیر مجاز در دشت خوی، از مصرف بیش از ۱۰ میلیون متر مکعب آب سفره های زیر زمینی این دشت صرفه جویی شده است.

کد خبر 4242083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =