فدراسیون بسکتبال به دنبال تسویه حساب ۱۴ هزار یورویی با «باورمن»

فدراسیون بسکتبال بر اساس قرارداد «درک باورمن» و تصمیم یک طرفه‎ای که این مربی برای پایان دادن به همکاری خود گرفت، به دنبال دریافت خسارت ۱۴ هزار یورویی از وی است.

به گزارش خبرنگار مهر، پیگیری پرونده درک باورمن سرمربی پیشین تیم ملی بسکتبال ایران به منظور تعیین وضعیت نهایی این پرونده و جریمه احتمالی آن، یکی از برنامه هایی بود که رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال پس از آغاز به کار خود در این فدراسیون، در دستور کار قرار داد.

وی پیش از این در گفتگو با خبرنگار مهر تاکید کرده بود که «پرونده‌ای از باورمن در فدراسیون بسکتبال ندیده» اما بخش حقوقی فدراسیون را موظف به پیگیری موضوع کرده است. طبق بررسی های انجام شده، باورمن منعی برای فسخ قرارداد خود نداشته اما به خاطر همین اقدام محکوم به پرداخت ۱۴ هزار یورو به فدراسیون بسکتبال ایران است.

رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه طبق قرارداد منعقد شده میان فدراسیون بسکتبال و درک باورمن، هر دو طرف می توانستند اقدام به فسخ آن کنند، در مورد نتایج بررسی های انجام شده توضیح داد.

وی گفت: قراردادی که از باورمن در فدراسیون موجود بود را به طور کامل مطالعه کردم. طبق این قرارداد درک باورمن اگر به صورت یکطرفه اقدام به فسخ قراردادش می کرد باید مطابق یک ماه از حق قرارداد خود را به فدراسیون پرداخت می کرد و اگر فسخ قرارداد از طرف فدراسیون انجام می شد، فدراسیون باید مطابق با ۲ ماه از قرارداد به باورمن پرداخت می کرد. 

رئیس فدراسیون بسکتبال با یادآوری اینکه درک باورمن به صورت یک طرفه قراردادش با این فدراسیون را فسخ کرد، یادآور شد: بر همین اساس به دنبال این هستیم تا طبق قرارداد، مطابق یک ماه از قرارداد این مربی آلمانی با فدراسیون را از وی بگیریم. به دنبال رایزنی هستیم تا از طریق آژانسی که با باورمن همکاری دارد، موضوع را به نتیجه برسانیم.

طباطبایی تاکید کرد: در صورتیکه از این طریق به نتیجه نرسیدیم، از راه های حقوقی برای دریافت خسارت اقدام می کنیم. فعلا وارد مراحل حقوقی نشده ایم. 

رئیس فدراسیون بسکتبال همچنین در پاسخ به این پرسش که «مبلغی که باید از طرف درک باورمن به عنوان خسارت به فدراسیون ایران پرداخت شود، چقدر است؟»، گفت: همانطور که گفتم طبق قرارداد باورمن باید به اندازه یک ماه از قراردادش را به فدراسیون پرداخت کند. این مبلغ ۱۴ هزار یورو می شود. 

کد خبر 4243558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =