نگاه مسئولان به مراکز علمی احترام آمیز است

وزیر علوم گفت: به دلیل توسعه علمی و فناوری نگاه دولت و مسئولان کشور به دانشگاه ها و مراکز علمی و فناوری احترام آمیز، توام با اعتماد و امیدواری است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی امروز در بیست و هشتمین نشست روسای پارک‌های علم و فناوری گفت: خوشبختانه در سال‌های گذشته پارک‌های علم و فناوری و شهرک‌های علمی و تحقیقاتی از لحاظ وسعت عملکرد و تاثیرگذاری ها در جامعه دیده شده است.

وی افزود: شرایط برای حضور فعال و گسترده‌تر پارک‌های علم و فناوری فراهم است و این امر حمایت‌های خوبی را به سوی پارک‌های علم و فناوری سازماندهی می‌کند.

وزیر علوم تاکید کرد: انتظار داریم در هر منطقه، پارک‌های علم و فناوری مرجع ورود ایده‌های جدید و تبدیل آنها به محصول باشند.

غلامی عنوان کرد: پارک‌های علم و فناوری، بخش مهمی برای کمک به مجموعه اجرایی منطقه و استان محسوب می‌شوند و ارتباط با مسئولان منطقه و استان بسیار مهم و کارگشا است چراکه سبب جلب حمایت‌ها به سوی این پارک‌ها خواهد شد.

وی بر لزوم حفظ و گسترش ارتباطات هدفمند پارک‌های علم و فناوری با دانشگاه‌ها تأکید کرد.

وزیر علوم عنوان کرد: اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع درخصوص فعالیت‌ها و دستاوردهای علمی و فناوری به مسئولان و جامعه سبب می‌شود تا ایده‌های جدید به سوی این مجموعه‌ها منتقل و حمایت‌های علمی و فکری از این طریق  جلب شود.

غلامی گفت: آثار فعالیت‌های چشمگیری که در پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد، مجموعه‌های استارتاپی و فن‌بازارها اتفاق می‌افتد موجب شده تا نگاه دولت، وزرا و مسئولان کشور به دانشگاه‌ها و مراکز علمی و فناوری، نگاهی احترام‌آمیز، توام با اعتماد و امیدواری باشد.

کد خبر 4243860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =