پیگیر حق هنرمندان فارس درباره ثبت خط نستعلیق خواهم بود

شیراز- رئیس حوزه هنری فارس گفت: قول می دهم به جد احقاق حق هنرمندان و مردم شریف فارس و شیراز در موضوع ثبت خط نستعلیق به نام یکی دیگر از استان هاباشم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس، محمد کرم اللهی که در نشست تخصصی سیاه مشق و افتتاحیه نمایشگاه شیدایی قلم سخن می گفت اظهار امیدواری کرد با همکاری نهادها و مدیران فرهنگی روند ثبت داشته های فارس به نحو مطلوبی طی شود.

کرم اللهی: آبرو و عزت هنر ایران زمین به خوشنویسیی است

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس با بیان این مطلب که آبرو و عزت هنر ایران زمین به خوشنویسی است، اظهار داشت: خوشنویسی این آبرو و عزت را از منظر اندیشه تفکر تربیت و تعالی انسان ها و یکجا در خویش دارد و به این دلیل بر کرسی آبرو و عزت هنر ایران تکیه زده است.

وی با اشاره به سخنان علیرضا تل جنگانی پیشکسوت هنر خوشنویسی و اعتراض به ثبت خط نستعلیق به نام یکی دیگر از استان ها اظهار داشت: قول می دهم به جد پیگیر این موضوع و احقاق حق هنرمندان و مردم شریف فارس و شیراز باشم.

کرم اللهی گفت: میراث ناملموس از دو سو قابل پیگیری است نخست از طریق یونسکو و مجموعه ثبت میراث ناملموس و دیگری از طریق مجموعه شهرداری و کمیسیون فرهنگی شورای شهر که بخشی از شهرداری نیز به صورت خاص به همین میراث معنوی اختصاص دارد و پیگیر امور هستند

وی بیان کرد: شخصا از طریق کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز پیگیر امر خواهیم شد و سر آخر پس از مطالعات دقیق یک پیوست مطالعاتی انجام خواهد شدو سپس وارد مرحله ثبت خواهد شد

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس گفت: استانی دیگر حق نداشته ای را دنبال کرده و به نام خود سند می زند اما ما به فکر داشته های خویش نیستیم. ما وقتی دیگران داشته هایمان را می برند تازه فریاد می زنیم.

وی افزود: این جزء مطالبات شماست و باید از مدیران فرهنگی طلب کنید. این حق شماست که داشته هایتان را از آنها که بر مصدر فرهنگی می نشینند طلب کنید تا آنها را به نام خویش سند بزنید.

کرم اللهی با ذکر یک تجربه گفت: در استان قزوین برای ثبت عنوان قزوین پایتخت خوشنویسی ایران، از مدارس تا دانشگاه ها، از خیابان تا بازار همه یکدست و با اراده پشت این جریان ایستادند و یک روز پس از نامگذاری رادیو استان در سرتیتر خبرها این عنوان را تکرار می کرد.

وی در پایان اظهار داشت: مجموعه انجمن خوشنویسان یک مجموعه هنری مردم نهاد است و شاید امکانات زیادی نداشته باشد آنچه از این مجموعه توقع دارید از مجموعه های فرهنگی و اجتماعی نظیر ما و شهرداری و... بخواهید و کار هنری را از آنان طلب کنید.

گشایش دو نمایشگاه

در این نشست تخصصی قاسم احسنت، رسول مرادی، علیرضا تل جنگانی و میرحیدرموسوی از اساتید مطرح خوشنویسی در کنار مجید چیزفهم رییس انجمن خوشنویسان شعبه شیراز و رستگار، به ایراد سخن پرداختند.

پس از این نشست و با حضور اساتید و پیشکسوتان و علاقه مندان هنر خوشنویسی، آیین گشایش نمایشگاه آثار اساتید انجمن خوشنویسان ایران و آثار برگزیده نمایشگاه از فارس تا مدائن برگزار شد .

این نمایشگاه از ۱۱ تا ۱۷ اسفندماه در گالری ماه به نشانی انتهای بلوار رحمت چهارراه ترمینال باربری پشت باغ جنت انتهای بلوار فراشبندی جنب موسسه ورزشی ایثار حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس برگزار خواهد شد و علاقه مندان می توانند از این آثار دیدن کنند.

نشست شیدایی قلم نهمین نشست تخصصی سیاه مشق و از جمله نشست های تخصصی انجمن خوشنویسان ایران در مراکز استان هاست که با همراهی مشترک انجمن خوشنویسان فارس و حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس برگزار شد.

کد خبر 4245502

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =