شاخصه احساس امنیت در بین مردم خوزستان ارتقا پیدا کرده است

اهواز ـ فرمانده انتظامی خوزستان گفت: تعداد زیادی از شاخص های امنیتی در خوزستان بهبود پیدا کرده و خوشبختانه در این زمینه از وضعیت قابل قبولی برخوردار هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حیدر عباس زاده پیش از ظهر امروز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد: تعداد زیادی از شاخص های امنیتی در خوزستان بهبود پیدا کرده و خوشبختانه در این زمینه از وضعیت قابل قبولی برخوردار هستیم؛ بر همین اساس در نظرسنجی های انجام شده، شاخصه احساس امنیت در بین مردم استان نیز ارتقا پیدا کرده است.

وی افزود: نگرانی هایی مردم در خصوص برخی جرائم مانند؛ تیراندازی، سرقت به عنف، سرقت های مسلحانه و جرائم خشن با برنامه ریزی و راهکارهای مناسب نیروی انتظامی، کاهش یافته است. یکی از موضوعاتی که باعث کاهش جرائم و افزایش امنیت می شود، کشف جرم است؛ نیروی انتظامی با تلاش های شبانه روزی اقدامات بسیاری در این راستا انجام داده است.

 عباس زاده با اشاره به اینکه در حوزه آدم ربایی و گروگان گیری صد درصد جرائم کشف شده، خبر داد: در حوزه جرائم خشن که شامل هفت مؤلفه است؛ از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۳ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته ایم؛ این آمار در طول ۱۰ سال گذشته بی سابقه بوده، در سال جاری در همین حوزه ۷۹ درصد کشفیات صورت گرفته که این میزان به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته؛ همچنین در موضوع شرارت نیز ۷۲ درصد کشفیات داشته ایم.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری ۶۹ درصد تیراندازی های صورت گرفته در خوزستان کشف شده، بیان کرد: نیروی انتظامی استان در مقابل هیچ موردی از تیراندازی ها، واکنش انفعالی نداشته و به همین منظور یک گروه خاص برای برخورد با این نوع جرائم در نظر گرفته شده است؛ پیش بینی می شود، در سال آینده ۹۷ درصد از تیراندازی های خوزستان کشف و عاملان آنها دستگیر شوند.

فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به اینکه در مقایسه با سال گذشته ۱۴ درصد افزایش کشفیات سلاح جنگی و شکاری صورت گرفته، گفت: در زمینه کشفیات سرقت ها تلاش خوبی انجام و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش کشف داشتیم.

 عباس زاده تصریح کرد: تمامی معتادان متجاحر استان خوزستان، ظرف دو روز قابل جمع آوری هستند اما مکانی برای همه آنها تعریف نشده و این افراد در سطح شهرها پراکنده هستند. از ابتدای سال جاری تا کنون ۶ تن و ۲۴۹ کیلوگرم انواع موادمخدر و مشتقات آن در استان کشف شده است. نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۲ درصد افزایش و در این خصوص ۲۹۰ نفر شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به کشف ۹۷۱ هزار و ۷۸۵ عدد مواد محترقه پرخطر و کم خطر در سال جاری گفت: در مقایسه با سال گذشته ۳۲۷ درصد افزایش و همچنین با سازمان های امدادرسانی و اطلاع رسانی هماهنگی های خوبی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه برای مدیریت صحیح چهارشنبه آخر سال برنامه ریزی خوبی انجام شده، اضافه کرد: بلوک بندی تمام استان و هماهنگی با سپاه و بسیج به منظور بهره مندی از ظرفیت و توان آنها از جمله اقدامات انجام شده در این خصوص است.

 فرمانده انتظامی خوزستان خبر داد: در سال جاری کل تماس های مردمی با سامانه مردمی (فوریت های پلیسی) ۱۱۰ تعداد ۲۵۰ هزار و ۷۳۷ فقره بوده که ۱۷۹ هزار و ۴۳ فقره آن عملیاتی بوده است. البته در این میان ۵۱ هزار و ۹۲۰ نفر از افراد تماس گیرنده نیاز به ارشاد و راهنمایی داشتند.

 عباس زاده در خصوص سامانه ۱۹۷ نیروی انتظامی گفت: سامانه ۱۹۷ برای تقدیر، تشکر، شکایت و پیشنهادات مردم در حوزه نیروی انتظامی است؛ ۳۳۴ هزار و ۱۴۷ تماس با این سامانه به ثبت رسیده که از این بین ۱۳ هزار و ۲۱۶ فقره قابل رسیدگی، ۱۰ هزار و ۹۴۹ فقره ارشاد و مابقی غیرقابل رسیدگی بوده اند.

وی با اشاره به اینکه برای تقویت ناوگان گشتی در ۶ ماه نخست امسال بالغ بر ۶۰ دستگاه خودرو به ناوگان افزوده شده، اظهار کرد: نسبت به سال گذشته دو درصد افزایش کشفیات قاچاق را داشتیم و در سال جاری نیز ۱۳ باند عمده، شناسایی و متلاشی شد؛ در پرونده های با ارزش ریالی بالای ۵۰۰ میلیون تومان نیز ۱۹ باند شناسایی و متلاشی شده است. همچنین در بخش قاچاق بالای ۱۰۰ میلیون ۲۱۹ پرونده و زیر ۱۰۰ میلیون یک هزار و ۸۷۷ پرونده داشتیم.

کد خبر 4248977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =