مراکز علمی کاربردی دستگاههای اجرایی واگذار می شود

قزوین- رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: با منع قانونی فعالیت دانشگاههای جامع علمی کاربردی دستگاههای اجرایی آماده واگذاری آنها به بخش خصوصی هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، یکشنبه شب در مراسمی با حضور محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کابردی کشور، زاهدی استاندار وروسای دانشگاههای استان، ساختمان جدید دانشگاه علمی کابردی استان افتتاح شد.

این ساختمان با زیربنای ۳۵۰۰ مترمربع در ۴ طبقه ساخته شده و دارای کلینیک های کارآفرینی و کارگاههای آموزشی است.

برای احداث این دانشگاه ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

محمد حسین امید در مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین اظهارداشت: توسعه پایدار نیازمند تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص است و ما آمادگی داریم تا در این زمینه فعال عمل کنیم.

وی بیان کرد:مراکز مهارتی درجوار صنایع می تواند خلاء مهارتی نیروی مشغول به کار در بخش تولید را پر کرده وپشتیبانی کنند و با امضاء تفاهم نامه با نیروهای مسلح در گام اول برای آموزش سربازان وارد کار شده ایم.

امید تصریح کرد: تمامی سربازان در دوره خدمت خود می توانند از مهارتهای آموزشی برخوردار شده و کسانی که زیر دیپلم هستند در مراکز فنی و حرفه ای و مدارک بالاتر در دانشگاه علمی کاربردی دوره های رسمی پودمانی را طی کنند و در داخل پادگانها با مهارتهای مختلف اشنا شوند و بقیه را پس از خدمت در محل زندگی خود ادامه دهند و مدرک بگیرند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور بیان کرد: استان قزوین با تدوین سند آمایش سرزمین مسیر خود را مشخص کرده و نیازهایش را شناسایی کرده و شما می توانید رشته های مورد نیاز خود را به دانشگاه اعلام کرده تا ما بر اساس آن برنامه ریزی و دانشجو جذب کنیم.

وی بیان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی در چهار بخش صنعت، کشاورزی، خدمات و فرهنگ و هنر دانشجو می پذیرد و همه ۸۰۰ رشته ما مهارتی و کاربردی است.

امید گفت: با مصوبه دولت حدود دو سوم مراکز علمی کاربردی کاهش یافته و در استان قزوین نیمی از مراکز باقی مانده که آماده واگذاری آنهایی هستیم که از فعالیت منع شده اند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی یادآورشد: امسال از ظرفیت یک میلیون نفری دانشگاه تنها توانستیم حدود ۲۳۰ هزار دانشجو جذب کنیم و ظرفیت خالی زیادی داریم که باید برای آن تدبیر کنیم.

وی اظهارداشت: قزوین از استانهای پر ظرفیت در بخش صنعت و کشاورزی و گردشگری است و امادگی داریم تا نیازهای شما در شرایط جدید را تامین کنیم.

کد خبر 4249379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =