۶ باب کتابخانه عمومی در شهرستان اصفهان افتتاح و بازگشایی شد

اصفهان - سرپرست کتابخانه‌های استان اصفهان از افتتاح و بازگشایی ۶ کتابخانه در شهرستان اصفهان در سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور خبر داد.

امیر هلاکویی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به افتتاح و بازگشایی ۶ کتابخانه در شهرستان اصفهان اظهار داشت: همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور سه باب کتابخانه در شهرستان اصفهان افتتاح و سه باب کتابخانه نیز پس از انجام تعمیرات اساسی بازگشایی شد.

وی افزود: بدین ترتیب کتابخانه‌های عمومی مسجد الرضا، آیت الله ربانی سروش بادران و شهدای دستجا افتتاح شدند و کتابخانه‌های عمومی آیت الله فاضل ورزنه، تودشک و فرزانگان بهارستان که به مدت سه تا چهار ماه به منظور تعمیر و بازسازی تعطیل بودند، بازگشایی شدند.

سرپرست کتابخانه‌های استان تاکید کرد: در حال حاضر کتاب های کتابخانه امیرقلی به عنوان یکی از کتابخانه‌های با بیش از ۵۰ سال قدمت اصفهان، به کتابخانه مسجد الرضا انتقال یافته است.

تجهیز کتابخانه مسجد الرضا با اعتبار ۲۰۰ میلیون ریال

وی ادامه داد: حق انتفاع ساختمان این کتابخانه با زیربنای ۲۵۰ مترمربع توسط هیات امنای مسجد به نهاد کتابخانه‌ها واگذار شد و با اعتباری حدود ۲۰۰ میلیون ریال توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی تجهیز و نیروی انسانی آن تامین شده است.

هلاکویی بیان داشت: همچنین کتابخانه آیت الله ربانی با زیربنای ۲۵۰ مترمربع در بخشی از مجتمع فرهنگی است که توسط دهیاری محل احداث و به نهاد واگذار شده و ۱۰۰ میلیون ریال از سوی اداره کل کتابخانه‌های استان برای تجهیز آن هزینه شده است.

تجهیز کتابخانه شهدای دستجا با ۲۸۰ میلیون ریال

وی اضافه کرد: کتابخانه شهدای دستجا نیز در زمینی به مساحت ۵۰۰ مترمربع در دو طبقه با زیربنای ۷۰۰ مترمربع از محل اعتبارات دولتی احداث شده و در حدود ۲۸۰ میلیون ریال جهت تجهیز آن هزینه شده است.

کد خبر 4249551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =