رهبران مسیحی بریتانیا از وجود دیوار حائل بیت لحم ابراز تأثر کردند

اسقف اعظم کانتربری که به همراه هیئتی از رهبران مسیحی بریتانیا به زادگاه مسیح(ع) سفر کرده است روز گذشته از دیوار حائل 9 متری اطراف بیت لحم ابراز تعجب و تأثرکرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه تلگراف چاپ لندن، رهبران مسیحی بریتانیا که برای زیارت پیش از کریسمس به بیت لحم زادگاه حضرت مسیح (ع) سفر کرده اند می بایست از مقامات رژیم صهیونیستی برای وارد شدن به مسیر باستانی زیارتی میان بیت المقدس و بیت لحم کسب اجازه کنند؛ چرا که این مسیر اکنون با بتونهای خاکستری به عنوان یک دیوار حائل میان سرزمینهای اشغالی و فلسطین مسدود شده است.

دکتر روان ویلیامز و کورمک مورفی اوکانر کاردینال کاتولیک بریتانیا روز گذشته در مراسم عشای ربانی در زیرزمین کلیسای تولد در شهر بیت لحم شرکت کردند.

دکتر ویلیامز همراه اسقفهای ارتدکس یونان، اعضای کلیسای قبطی اتیوپی، رهبر کلیساهای آزاد بریتانیا و پاتریاک کلیسای ارمنستان در بریتانیا با سکوت سنگینی از مرز نگهبانی مسلح اسرائیلی و برج دیده بانی ضدگلوله گذشتند.

رهبران مسیحی بریتانیا از فرقه های مختلف مسیحیت این سفر را به نشانه همبستگی با جمعیت درحال کاهش مسیحیان بیت لحم صورت دادند؛ مسیحیان این شهر همواره دیوار حائل را مورد انتقاد قرار داده اند و دکتر ویلیامز گفت: ما اینجا هستیم تا بگوئیم رنج این مردم ، رنج ما نیز محسوب می شود.

وی افزود: ما می خواهیم با آنها سهیم شویم و تلاش خود را در راستای تسکین درد آنها تشدید کنیم تا بیت لحمی را شاهد باشیم که درهای آن رابرای تمام زائران باز است.

کشیش دیوید کافی رهبر کلیساهای آزاد بریتانیا که از دیدن دیوار حائل بسیار متأثر شده بود گفت: ما اینجا هستیم تا همبستگی خود را با مسیحیان نشان دهیم؛ اما باید تصدیق کنم که پس از دیدن این دیوار حائل بشدت شوکه شدم. دیدن این سنگها در مکان تولد فردی که زندگی خود را صرف از بین بردن دیوارها کرده تأثربرانگیز است.

پس از نیایشها و قرائتهایی از عهد جدید و قدیم، زائرن چند دقیقه به تعمق پرداختند.

کد خبر 424957

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =