قزوین در رفع تداخلات اراضی و کاداستر موفق عمل کرده است

قزوین- مدیر کل دفتر مهندسی و حدنگاری سازمان امور اراضی کشور گفت: استان قزوین در زمینه رفع تداخلات و اجرای طرح کاداستر اقدامات خوبی برای صیانت از اراضی و رفع اختلافات انجام داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، صفدر نیازی روز سه شنبه در دیدار با فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار کرد: این استان در زمینه رفع تداخلات وکاداستر پیشرو پایلوت بوده و توانسته این طرح را بخوبی اجرا کند.

نیازی تصریح کرد : این استان همچنین در زمینه رفع تداخل اراضی ملی و مستثنیات توانسته اقدامات خوبی انجام دهد.

مدیر کل دفتر مهندسی و حد نگاری سازمان امور اراضی کشور در ادامه کفت:با اجرای طرح کاداستر بخش بزرگی از مشکلات بهره برداران بامنابع طبیعی و سایر دستگاههای اجرایی رفع می شود.

نیازی اضافه کرد : در برنامه ششم دولت سازمان امور اراضی را موظف کرده در تمام اراضی کشاورزی طرح رفع تداخلات و کاداستر انجام شود.

وی خاطر نشان کرد : در تمام دنیا به کاداستر دراراضی کشاورزی بعنوان یک زیر ساخت نگاه می شود بنابراین باید توجه ویژه ای در کشور به این موضوع شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین نیز در این جلسه گفت : اجری طرح کاداستر در اراضی کشاورزی استان می توان زمینه ساز تحولی بزرگ در بخش کشاورزی باشد.

فاطمه خمسه بر لزوم صیانت و حفاظت از اراضی کشاورزی استان و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در این اراضی تاکید کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : از ابتدای قانون رفع تداخل اراضی کشاورزی تا کنون ۶۷هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین در قالب ۴۳ پلاک ثبتی تعیین تکلیف شده‌است.

به گفته خمسه همچنین ۱۰۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی برای اجرای رفع تداخلات اراضی در دست اجراست.

کد خبر 4250932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =