آینده نگری در طراحی برنامه های شهری مورد توجه قرار گیرد

بیرجند-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه آینده نگری پیش شرط طراحی برنامه های شهری است، گفت: باید توجه شود که ثمره طرح ها یک دهه آینده چه تأثیری بر رفاه مردم و شکل شهر دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح چهارشنبه در دیدار با شهرداران شهرهای خراسان جنوبی اظهار کرد: مسولیت سنگینی که بر عهده  مجموعه شهرداری است از دو جهت دارای اهمیت است.

 نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: از یک منظر شهرداری و مجموعه شورای شهر ارتباط مستقیمی با مردم و مشکلات روزمره آنان دارد.

آیت الله عبادی ادامه داد:عمل به وظایف و یا کم کاری شهرداری به واسطه همین ارتباط مستقیم با مردم در جامعه تاثیر گذار و نقش آفرین است.

وی با اشاره به اینکه گره گشایی از امور مردم بالاترین عبادت از منظر خداوند است؛ افزود:فعالیت ما در مجموعه شهرداری نیز باید با همین نگاه گره گشایی از مردم باشد.

نماینده ولی فقیه درخراسان جنوبی گفت:اینکه در محل کار خود منتظر باشیم تا کسی مشکل خود را مطرح کرده و پی گیر رفع آن باشیم از منظر دین بسیار ارزشمند است.

عبادی اظهار کرد: هرچه در گره گشایی امور مردم سختی بیشتری را متحمل شویم اجر بیشتری خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد:نکته قابل توجه دیگر این است که برنامه های شهرداری  باید با آینده نگری طراحی شود.

آیت الله عبادی ادامه داد:اگر امروز برنامه ای برای شهر طراحی می کنیم باید به این نکته توجه داشته باشیم که ثمره این طرح یک دهه آینده چه تأثیری بر رفاه مردم و شکل شهر خواهد داشت.

وی افزود: امروزه در برخی مناطق شهری کمبودهایی در زمینه مسجد؛ فضاهای ورزشی و آموزشی داریم که به دلیل عدم توجه به نقشه جامع شهری رخ داده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: روزمرگی کردن در کارهای دراز مدت پسندیده نیست و ما را به نتیجه مطلوب نمی رساند.

کد خبر 4251660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =