سند سلامت اجتماعی سال ٩٧ اجرا می شود

کرج - معاون وزیر بهداشت از تدوین سند سلامت اجتماعی خبر داد و گفت: این سند در سال ٩٧ اجرایی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی ایازی ظهر چهارشنبه در اولین جلسه مجمع خیرین سلامت استان البرز، با بیان اینکه کاهش نابرابری ها در حفظ سلامت مردم از اهداف وزارت بهداشت و درمان است، اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای اجتماعی کشور، سند سلامت اجتماعی در سال جاری تهیه و از ابتدای سال آینده اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه سازمان ها در حفظ سلامت جامعه بسیار موثر هستند، تاکید کرد: ۷۵ درصد مسئولیت سلامت بر عهده دیگر دستگاه ها بجز وزارت بهداشت است و این مهم نشان از اهمیت تاثیر دستگاه های مختلف در رابطه با وضعیت سلامت است.

ایازی با بیان اینکه در سیاست گذاری ها باید به سلامت توجه ویژه ای شود، عنوان کرد: توجه به سلامت در تصمیمات کلان و استانی ضرورت دارد.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه نظام سلامت باید همراه با ماموریت های وزارت بهداشت که زیرساخت سازی برای سلامت جامعه است، حرکت کند، خاطرنشان کرد: رعایت عدالت در سلامت نیز ضروری است. تجربه کشور های توسعه یافته نشان داده است که کشور های برخوردار از سلامت طول عمر بیشتر و کیفیت مطلوب تری در زندگی خود دارند.

وی با اشاره به اینکه اجتماعی شدن سلامت مردم در ابلاغیه رهبر معظم انقلاب اسلامی وجود دارد، گفت: همکاری و هم افزایی مردم و مسئولان در تحقق این مهم تاثیر به سزایی دارد.

معاون وزیر بهداشت با بیان‌ اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر لزوم تشکیل مجمع خیرین سلامت در استان ها تاکید کرده اند، تصریح کرد: مشاهده محور سلامت در تمام محلات و استان های کشور از مهم ترین اهداف وزارت بهداشت است.

وی با اشاره به قرارگرفتن جمعیت ۵ میلیون نفری کشور در آستانه بیماری دیابت، گفت: این در حالی است آنها از این موضوع بی خبر هستند و این آمار بر لزوم آگاهی بخشی به جامعه و ت اومدم سازی مردم تاکید دارد.

وی با بیان اینکه ۸.۲ جامعه را سالمندان تشکیل می دهند و این آمار در حال رشد است، عنوان کرد: یکی از راه های آگاهی بخشی به شهروندان از طریق کانون های سلامت است.

ازیاری یکی از مهم ترین مسائل جامعه را آسیب اعتیاد اعلام کرد و گفت: آگاهی بخشی به جامعه در رابطه با عدم استفاده از دخانیات یکی دیگر از اهداف کانون های سلامت است.

وی با تاکید بر لزوم تشکیل کانون های سلامت در شهرستان های مختلف استان ها، بیان کرد: کانون های شهرستان ها می توانند در تبادل اندیشه و راهکار های نوین موثر باشند که در این رابطه از فرمانداران می خواهیم نسبت به تشکیل کانون های سلامت اقدام کنند.

معاون وزیر بهداشت یکی از برنامه های این وزارت خانه را انجام اقدامی برای بیمار نشدن مردم اعلام کرد و گفت: اطلاع رسانی آنچه برای سلامتی مردم احتیاج است یکی از پایه های قوی کاهش بیماری در جامعه است.

کد خبر 4251931

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =