آمار زنان بی‌همسر در اردبیل نگران کننده است

اردبیل – معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: بر اساس اطلاعات کسب شده از سطح جامعه، آمار زنان بی‌همسر در این استان نگران کننده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فریبرز دهقان بعدازظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه بانوان و خانواده استانداری اردبیل تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد ۸۳ درصد از افراد بی‌همسر در اردبیل زنان هستند.

وی افزود: در بین افراد بی‌همسری که به دلیل طلاق همسر خود را از دست داده‌اند زنان سهم ۶۶ درصدی را به خود اختصاص داده‌اند.

وی ادامه داد: سهم زنان در بین افراد بی‌همسری که به دلیل فوت همسر نیز بی‌همسر مانده‌اند، ۸۸ درصد از مجموع است.

معاون آمار و اطلاعت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تأکید کرد:۸۹ درصد از افراد بی‌همسر در مناطق شهری و ۸۵ درصد از افراد بی‌همسر در مناطق روستایی که به دلیل فوت همسر، بی‌همسر مانده‌اند، زنان هستند.

دهقان ادامه داد: ۸۷ درصد افراد بی‌همسر در مناطق شهری و ۶۴ درصد افراد بی‌همسر در مناطق روستایی نیز زنانی هستند که به دلیل طلاق همسران خود را از دست داده‌اند.

وی به ضرورت شکستن قبح ازدواج مجدد زنان در این استان تأکید کرد و بیان داشت: از سویی بررسی‌ها نشان می‌دهد ازدواج در اردبیل طی ۱۰ سال آینده روند کاهشی به خود گرفته است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تأکید کرد: به دلیل کاهش افراد در شرف ازدواج، ازدواج با کاهش همراه بوده و به تبع با کاهش ازدواج، طلاق رو به افزایش خواهد بود.

دهقان تأکید کرد: در سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، استان اردبیل یک میلیون و ۶۰ هزار نفر جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر دارد که از این میزان ۵۴۰ هزار مردم ازدواج کرده و مابقی زن ازدواج کرده است.

وی افزود: کل سرپرستان خانوار در این استان ۳۷۶ هزار و ۸۶۷ نفر محاسبه شده که بیش از ۱۰ درصد و شامل ۴۰ هزار و ۸۲۸ نفر شامل زنان سرپرست خانوار است.

کد خبر 4252013

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =