بروکراسی اداری کشور زمان بر و طاقت فرسا است

بجنورد- نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم، راز و جرگلان و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی گفت: بروکراسی اداری کشور ما به ویژه در حوزه بانکی زمان بر و طاقت فرسا است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی قربانی بعدازظهر یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی با بیان اینکه تحول و تسریع در امور، توسعه و پیشرفت را به دنبال خواهد داشت، اظهار کرد: تعویق انداختن در کارها شیوه اشتباهی است که متاسفانه در برخی ادارات و بانک های کشور ما مرسوم است.

قربانی افزود: همچنین نظام سیاسی بین الملل مشکل دیگر کشور است که علاوه بر تحریم ها و با تحت فشار قرار دادن، سرمایه گذاران را از ایران دور میکنند و نیز بروکراسی اداری داخلی سبب ناامیدی سرمایگذارن می شود.

تخصیص ۱۰۰درصدی اعتبارات خراسان شمالی

وی در ادامه به تخصیص اعتبارات در کشور اشاره کرد و گفت: طی پنج سال گذشته در سطح ملی اعتبارات تخصیصی عمرانی ۵۳ درصد بوده اما خراسان شمالی تنها استانی بوده که اعتباراتش ۱۰۰ درصد تخصیص یافته است.

نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی با بیان اینکه اعتبارات جاری هر ساله افزایش می یابد و اعتبارات عمرانی را می بلعد، اظهار کرد: در حال حاضر ۷۰ هزار پروژه نیمه تمام در سطح کشور وجود دارد که هفت هزار و ۵۰۰ مورد آن ملی و مابقی مربوط به طرح های استانی است.

قربانی افزود: تاخیر در اتمام پروژه های ملی همچون راه، سد، و سایر موارد تنها ضرر و زیان به همراه دارد که دولت باید برای بهره برداری طرح های اولویت دار برنامه ریزی کند.

پروژه میامی تبدیل به آثار باستانی شده است

وی  در ادامه به پروژه ۲۷ ساله میامی اشاره کرد و گفت: با گذشته ۲۷ سال از آغاز ساخت جاده میامی هنوز ۲۷ درصد پیشرفت دارد که تبدیل به آثار باستانی شده است.

نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم، راز و جرگلان و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی درباره افزایش پله کانی حقوق ها و افزایش تساعدی مالیات ها، بیان کرد: به منظور برابری و گرفتن شکاف بین غنی و فقیر این اقدامات از سوی مجلس تصویب شد.

قربانی همچنین نظارت دقیق و شفاف در بودجه ۹۷ را از دیگر اقدامات مجلس شورای اسلامی در سال۹۶ اعلام کرد و افزود: تبعیض، بی عدالتی و عدم شفاف سازی مردم را  رنج می دهد به همین منظور نظارت دقیق را در مجلس پیش گرفته شد.

وی تصریح کرد: درآمد سرانه و بودجه کشور از وضعیت خوبی برخوردار است اما چند ابر مشکل کارها را سخت کرده اما می توان رفع کرد.

نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم، راز و جرگلان و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود به کلنگ زنی های رها شده و قول های برباد رفته اشاره کرد و گفت: در استان ما نمونه این کلنگ زنی ها را داشته ایم که پس از گذشت سه سال هنوز اتفاقی نیفتاده است.

قربانی در ادامه با تاکید براینکه مواضع نمایندگان مجلس و فرق بین نقد با براندازی مشخص باشد، اظهار کرد: اتحاد فراکسیون های مجلس با هر گرایش سیاسی سبب کاهش فساد مالی می شود.

آمار اشتغال‌زایی را قبول ندارم

نماینده پنج شهرستان خراسان شمالی همچنین درباره اشتغال جوانان و آمار ارائه شده در این زمینه، گفت: آمارهایی که برای ایجاد اشتغال در استان ارائه می شود را قبول ندارم.

قربانی اظهار کرد: بعضا سهمیه بندی برای ادارات و یا پیش بینی ها را جزو اشتغال اعلام می کنند در حالی اشتغال محسوب نمی شود.

وی افزود: برای ایجاد اشتغال ابتدا باید زیرساخت های لازم ایجاد شود نه اینکه روز به روز بر آمار بیکاران افزوده می شود.

نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در حال حاضر ۶۶ درصد صادرات ایران به پنج کشور و ۳۴ درصد به سایر کشورها صادر می شود.

قربانی همچنین درباره راه آهن جوین، اسفراین، بجنورد وشیروان بیان کرد: برای اجرای این طرح ۵۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی و ۲۰ میلیارد تومان از طرف دولت اعتبار گذاشته شد که امیدواریم تا سه سال آینده شاهد بهره برداری آن باشیم.

کد خبر 4255096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =