پلمب چاه‌های غیرمجاز به علت اُفت نگران‌کننده منابع آب در کنگاور

کرمانشاه- شورای حفاظت منابع آب شهرستان کنگاور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به اُفت شدید و نگران کننده سطح آب زیرزمینی در دشت کنگاور، چاه‌های غیرمجاز باید پلمب شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، شورای حفاظت منابع آب شهرستان کنگاور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به کلیه کشاورزان، بهره‌برداران و مالکین چاه‌های غیرمجاز و فاقد پروانه بهره برداری معتبر در شهرستان کنگاور ابلاغ می‌شود؛ با توجه به کمبود شدید منابع آب در شهرستان علی الخصوص اُفت شدید و نگران کننده سطح آب زیرزمینی در دشت کنگاور، برداشت های غیرمجاز و از طرفی کاهش نزولات آسمانی و همچنین براساس تصویب طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی و مطابق قانون تعیین تکلیف، چاه‌های غیرمجاز باید پلمب گردند.

این اطلاعیه می‌افزاید:  در جهت تامین آب شرب شهر و روستاهای تابعه و همچنین حفظ و پایداری منابع آب در چاه‌های مجاز شهرستان مقتضی است از هر گونه بهره برداری جهت کشت محصولات کشاورزی و یا سایر مصارف اکیدا خودداری شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: بر اساس ضوابط و مقررات مندرج در قانون توزیع عادلانه آب و سایر قوانین امور منابع آب شهرستان مکلف است،  مطابق با مفاد قانون مذکور نسبت به پلمب و مسلوب المنفعه نمودن چاه‌های غیر مجاز اقدام نموده و مسئولیت عواقب خسارات و پیامدهای احتمالی متوجه مالکین چاه‌های اشاره شده خواهد بود.

 هزینه‌های اجرای مربوط به انسداد و خسارات وارده به آبخوان در طی سال های بهره برداری از صاحبان چاه‌های غیرمجاز از طریق قانون أخذ خواهد شد.

کد خبر 4255106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =