۱۴ هزار نظارت و بازرسی در طرح نوروزی آذربایجان‌غربی انجام شد

ارومیه- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در طرح نوروزی آذربایجان‌غربی، ۱۴ هزار و ۴۸۱ مورد نظارت و بازرسی انجام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جعفرصادق اسکندری با اشاره به اینکه در طرح نوروزی امسال آذربایجان‌غربی، تعداد ۱۴ هزار و ۴۸۱ مورد نظارت و بازرسی انجام شد اظهار داشت: در این ارتباط ۴۷۶ پرونده تشکیل و ۵۴۰ تخلف کشف شد که ارزش ریالی آنها ۴۰ میلیارد و ۹۲۷ میلیون و ۹۱۰ هزار و ۷۳۶ ریال بوده است.

وی تصریح کرد: بیشترین بازرسی‌ها در طرح نوروزی امسال به ترتیب مربوط به انواع نان با ۱۸ درصد، سایر ۱۶ درصد، پوشاک و کیف و کفش ۱۱ درصد و مواد پروتئینی ۱۰ درصد را شامل می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی افزود: علاوه بر آن، بیشترین تخلفات پس از سایر کالا و خدمات به ترتیب مربوط به پوشاک و کیف و کفش با ۱۷ درصد، انواع نان ۱۶ درصد و خدمات عمومی هشت درصد را شامل می‌شود.

وی بیان کرد: از هفت بهمن تا ۱۸ اسفند، تعداد ۶۴۴ مورد شکایات قابل پیگیری در سراسر آذربایجان‌غربی اخذ شد که از مجموع شکایات دریافتی ۶۷ درصد به صورت تلفنی، ۲۵ درصد حضوری، هشت درصد کتبی و تعداد ۳۴۹ مورد نیز از گزارش ناظران افتخاری دریافت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: از مجموع شکایات قابل پیگیری ۳۶ درصد متخلف، ۴۸ درصد غیر متخلف و ۱۶ درصد نیز در مرحله بررسی است.

وی با اشاره به فراوانی شکایات اخذ شده کالایی در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: در این رابطه ۷۶ درصد گزارش کالایی اخذ شده، که از این تعداد ۱۷ درصد مربوط به انواع نان، ۴۱ درصد پوشاک، سه درصد تخم مرغ و بقیه، سایر کالاها را شامل می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه میزان سهمیه پرتقال این استان امسال یک هزار و ۷۶۰ تن است بیان کرد: این مقدار در مجموع، جذب و ذخیره‌سازی شده است.

اسکندری با اشاره به اینکه تعداد ۱۴۱ نفر بازرس و کارشناس در سطح استان در طرح نظارتی نوروز فعال هستند گفت: در این زمینه نیز فهرست کشیک برای ۱۴۱ نفر بازرس در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه تهیه شده که به صورت فعال روزهای تعطیل از ساعت ۹ صبح تا ۳۰/۱۳ و روزهای غیر تعطیل پس از وقت اداری از ساعت ۱۶ تا ۱۹ عصر در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه فعال هستند.

وی از برپایی ۶۱۵ غرفه فروش بهاره در هفت نمایشگاه در آذربایجان‌غربی خبر داد و افزود: این غرفه‌ها در شهرستان‌های ارومیه، میاندوآب، شاهین‌دژ، مهاباد، بوکان، تکاب و سلماس دایر می‌شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی در ادامه با اشاره به اینکه در ارومیه، نمایشگاه بهاره از ۱۸ تا ۲۵ اسفند در ۲۰۰ غرفه برپا است تصریح کرد: در طول اجرای طرح نوروزی، کشیک‌های مستقر در نمایشگاه‌های فروش بهاره و فروشگاه های بزرگ و محل های عرضه تنظیم میوه شب عید، به صورت فعال حضور خواهند داشت.

کد خبر 4255849

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =