مردم و مسئولان برای تحقق شعار سال همدل باشند

ساری - معاون تبلیغات اسلامی مازندران گفت: حمایت از کالای ایرانی نیازمند عزم ملی و همدلی مردم غیور ایران اسلامی و مسئولان است و باید برای تحقق آن مردم و مسئولان همدل و هم زبان باشند.

حجت الاسلام زین العابدین روحانی نیا در گفتگو با خبرنگار مهر با توجه به انتخاب شعار سال (حمایت از کالای ایرانی ) از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: مهم ترین مقوله در تحقق شعار سال، توجه متولیان امور فرهنگی به مسئله فرهنگ سازی آن است.

وی عرض تبریک فرا رسیدن نوروز ۱۳۹۷ و با توجه به شعار سال مقام معظم رهبری و بیانات نوروزی و ابتدای سال معظم له در حرم مطهر رضوی اظهار داشت: حمایت از کالای ایرانی نیازمند عزم ملی و همدلی مردم غیور ایران اسلامی و مسئولان است و باید برای تحقق آن مردم و مسئولان همدل و هم زبان باشند.

وی در ادامه با قرائت بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در باب مسئله شعار سال افزود: رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند که مشکل قابل حل نشدن در کشور وجود ندارد و این نیازمند توجه مسئولان و اعتماد آنها به سرمایه ها و ظرفیت های موجود درون نظام است.

روحانی نیا در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع فرهنگ و نقش آن در حوزه اقتصاد اشاره کرد و تصریح کرد: مهندسی فرهنگی در باب مسئله اقتصاد و به ویژه موضوع شعار سال امروز امری اجتناب ناپذیر است و باید در حوزه اقتصاد هم مسئله فرهنگ را بسیار مهم دانست و الزاما فرهنگ سازی در موضوع شعار سال بسیار مهم است.

استاد حوزه علمیه مازندران در ادامه رشد و تعالی اقتصاد کشور را در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و تاکید کرد: به کار گرفتن از توان داخلی و اعتماد به سرمایه های درونی و رصد دقیق بازارهای جهانی و  توجه و عملی کردن سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب در سال ۹۲ ابلاغ شد می تواند به عنوان یک سند جامع برای رشد و تعالی کشور مدنظر قرار گیرد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران، توجه به اقتصاد مقاومتی و سیاست های آن را تضمین کننده پیشرفت و توسعه کشور دانست و بیان داشت: امروز قدرت های پوشالی جهان به این باور رسیده اند که ایران اسلامی در حوزه دفاعی و نظامی از کشورهای برتر منطقه و حتی جهان است و مقابله با ایران در جنگ نظامی امکان پذیر نیست و مهم ترین اهداف آنان در مواجهه با جمهوری اسلامی وجود فشارهای اقتصادی و تحریم هاست که در این خصوص هم اشتباه کرده اند و اگر زمینه های درست اقتصاد مقاومتی در کشور فراهم گردد قطعا بسیاری از مشکلات اقتصادی هم رفع خواهد شد.

حجت الاسلام  روحانی نیا در ادامه  حمایت از کار و سرمایه ایرانی را مستلزم همدلی و عزم ملی همه ایرانیان دانست و تاکید کرد : تعصب به تولید داخلی و توجه به سرمایه ایرانی و حمایت مسئولان از محیط های کسب و کار می تواند در تحقق شعار سال موثر واقع گردد و بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب باید به عنوان یک سند جامع و نقشه راه مردم و مسئولان مورد توجه قرار گیرد.

استاد و محقق حوزه و دانشگاه در پایان به مسئله کیفیت در تولیدات داخلی اشاره کرد و اظهار داشت : مسئله کیفیت در تولیدات داخلی هم باید از سوی تولیدکنندگان مورد توجه قرارگیرد و برند سازی در مواجهه با کالای خارجی می تواند زمینه عدم استفاده از تولیدات خارجی در کشور را فراهم کند و نقش شبکه های فرهنگی تبلیغی و تشکل ها و نهادهای مردمی در موضوع فرهنگ سازی در حمایت از کالا و سرمایه ایرانی هم می تواند در تحقق شعار سال موثر واقع شود.

کد خبر 4257306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =