ضعف جامعه در فرهنگ خریدکالای ایرانی/ مردم و مسئولان پای کار باشند

بیرجند- نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس با بیان اینکه جامعه در فرهنگ خرید و حمایت از کالای ایرانی ضعف دارد، گفت: برای تحقق شعار سال باید مردم و مسئولان پای کار باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی بعد ازظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به شعار سال جاری بیان کرد: «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری حساب شده و دقیق  برای سال جاری است.

وی با بیان اینکه تحقق شعار سال جاری، حمایت از اقتصاد مقاومتی و اشتغال را به دنبال دارد، اظهار کرد: همچنین تحقق این شعار باعث خروج از رکود می شود.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه در حال حاضر بازار ها اشباع از کالاهای خارجی مانند چینی است، افزود: این امر نقطه ضعفی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه دارد: گاهی برخی از کالاهای خارجی کیفیت مطلوبی ندارند ولی تولید کننده ایرانی را به حاشیه رانده و جوانان را بیکار کرده است.

وی با بیان اینکه شعار سال جاری راهکاری برای خروج از رکود است، افزود: به واسطه ماهیت تک شعاری بودنش، باعث افزایش تمرکز مسئولان برای اجرا می شود.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به راهکارهای عملیاتی شدن شعار سال بیان کرد: مردم و مسئولان باید هر دو پای کار باشند.

وی با بیان اینکه در تمامی برنامه های بعد از انقلاب، هر جا نقش مردم پرررنگ بوده، موفق تر بوده ایم، گفت: برای تحقق شعار سال نیز باید مردم و مسئولان همراهی کنند تا گره از کار باز شود.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط کسب و کار وضعیت مطلوبی ندارد، افزود: باید تولید کننده ایرانی حمایت شود.

وی ادامه داد: باید رسانه های مربوط به حاکمیت، فضای مجازی، رسانه های مکتوب و مسئولان دولتی درعملکردها، غیرت ملی خود را نسبت به خرید کالای ایرانی تقویت کنند.

حجت الاسلام عبادی با تاکید بر اینکه حمایت از کالای ایرانی باید فرهنگ سازی شود، گفت: متاسفانه فرهنگ مردم نسبت به این امر ضعف دارد.

وی با بیان اینکه مردم به دنبال برندهایی مربوط به دیگر کشورها هستند، افزود: هرچه مردم در خرید کالای ایرانی حمایت بیشتری داشته باشند، اقتصاد ما نیز قوی تر خواهد شد.

کد خبر 4258250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =