مهم ترین مشکل در جذب بی سوادان نداشتن لیست اسمی آنان است

مهم ترین مشکلات اداره نهضت سواد آموزی آمل ، جذب بیسوادان و نداشتن لیست اسمی از آنان است که تا کنون مسئولان ذیربط هیچ برنامه ریزی در این بخش انجام نداده اند.

رئیس اداره نهضت سواد آموزی آمل در گفتگو با خبرنگار مهر در ساری گفت: هم اکنون بیش از 70 درصد مردم این شهرستان با سواد هستند.

خیرالله سالار افزود: از ابتدای تشکیل نهضت سواد آموزی با تشکیل ، 6 هزار و 952 کلاس بیش از 58 هزار و 650 نفر با سواد شدند.

وی با اشاره به آمار 41/4 درصدی بیسوادی افراد زیر 40 سال و 67/8 درصدی افراد بالای 40 سال در آمل تصریح کرد: امسال با تشکیل 225 کلاس، 2 هزاز و 426 سواد آموز در دوره های مقدماتی، تکمیلی و پایانی در حال آموزش هستند.

رئیس اداره نهضت سواد آموزی آمل ، به اجرای طرح چهره به چهره ، برای کاهش بیسوادی افراد زیر 30 سال در این شهرستان اشاره و خاطر نشان کرد: تا پایان سال 88 ، بیسوادی افراد زیر 30 سال باید ریشه کن شود.

سالار یادآور شد: به منظور حرفه آموزی ، سواد آموزی و مهارت های اساسی زندگی سواد آموزان ، 6 مرکز یادگیری محلی در روستاهای شهرستان آمل با همکاری سازمان علمی فرهنگی ملل متحد در آمل تشکیل شده است.

وی ، مهم ترین مشکلات این اداره را جذب بیسوادان و نداشتن لیست اسمی بیسوادان بیان کرد و اظهارداشت: متاسفانه تا کنون مسئولان ذیربط هیچ برنامه ریزی در این بخش انجام ندادند.

رئیس اداره نهضت سواد آموزی آمل از تشکیل 69 کلاس پیگیر با 930 سوادآموز و 35 گروه مکاتبه ای با 443 فراگیر برای ارائه تحصیل سوادآموزان این شهر خبر داد و تصریح کرد: در طرح مکاتبه ای کتاب های سوادآموزان از طریق پست به منازل آنان ارسال می شود.

سالار ؛ برگزاری مسابقه کتابخوانی و مسابقه علمی ، اجرای طرح محلی و منطقه ای ، طرح کاهش نرخ بیسوادی زن روستایی و طرح خواندن با خانواده را از دیگر فعالیت های نهضت سوادآموزی برای ریشه کنی بیسوادی در این شهرستان بیان کرد.

وی یادآورشد: مسن ترین سوادآموز در آمل با 65 سال سن در دوره تکمیلی و کم سن ترین سوادآموز با 12 سال سن در دوره مقدماتی کلاس های سوادآموزی حضور دارند.

کد خبر 426121

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =