وزير امور خارجه عراق با بيان تمايل كشورش براي عضويت در شوراي همكاري خليج فارس گفت اين موضوع به موافقت اكثريت اعضاي شوراي حكومت انتقالي نياز دارد.

به گزارش خبرگزاري مهر ، هوشيار زيباري وزير امور خارجه عراق درگفتگو با روزنامه الراي العام كويت گفت : ما خواستار پيوستن به شوراي همكاري هستيم ، اما هنوز در شوراي حكومت انتقالي تصميم نهائي اتخاذ نشده است .
زيباري افزود : درخواست براي عضويت به  نشست سران كه قرار است 21 دسامبر در كويت برگزار شود ، ارائه نخواهد شد. وي افزود : هيچگونه درخواستي به نشست سران ارائه نشده است ، وي با اين گفته خود سخن عبدالرحمن عطيه دبير كل شوراي همكاري خليج فارس را كه گفته بود هنوز درخواست رسمي از سوي عراق براي پيوستن به شوراي همكاري نشده است تائيد كرد .
زيباري گفت : پيوستن به شوراي همكاري به تصميم گيري سياسي واحد در داخل شوراي انتقالي عراق نياز دارد و ما در مرحله انتقالي در مسير اعاده حاكميت و قدرت و تشكيل حكومت جديد هستيم .
وي درعين حال گفت : عراق به تدريج عضويت در برخي موسسات و سازمانهاي خارجي را همانند  دوران پيش  از جنگ صدام به كويت كه به حال تعليق در آمده بود، باز مي يابد ، اما اين مساله به موافقت اكثريت اعضاي  شوراي انتقالي عراق نياز دارد.

 

کد خبر 42629

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =