"استاد محمود جوادي پور " نقاش معاصر ، در آستانه برگزاري همايش كمال الدين بهزاد گفت :كاملا مشخص است كه هنرمندان معاصر و همينطور ادوار گذشته دنباله روي نسلهاي پيش از خود بوده اند ، اما با توجه به اين كه دوره سلسله تيموري يك دوره موفق از تاريخ هنر ايران است ، دوره هاي بعد هنر نگارگري با افت و تكرار مواجه بوده و نسل به نسل اين رويه ادامه پيدا كرده است حتي در مواقعي با پسرفت اين هنر نيز مواجه بوده ايم.

به گزارش خبرگزاري" مهر" اين هنرمند در مورد نقش كمال الدين بهزاد در هنر نگارگري و نقاشي معاصر ايران گفت : "براي همه روشن و مبرهن است كه آثار بهزاد در دوره خودش كاملا تازگي داشت و اين نگارگر بزرگ بسيار دقيق و با احساس است. به يقين بايد اين نكته را بپذيريم كه بسياري از هنرمندان معاصر از آثار استاد بهزاد تاثير گرفته اند و اين امر در آثار معاصر كاملا محسوس  است جون آثار استاد بهزاد ويژگي هاي خاصي كه يك اثر كاملا هنري بايد داشته باشد را دارا است .

جوادي پور با اشاره به برگزاري همايش بين المللي كمال الدين بهزاد توسط فرهنگستان هنر درباره برگزاري چنين برنامه ها و همايش هايي افزود : " به حتم كوششي كه در جهت برگزاري چنين برنامه هايي انجام مي گيرد بسيار مهم و ارزشمند است براي اينكه بسياري از هنرمندان و هنر جويان جوان و نسل امروز با مشاهير هنر بطور كامل آشنايي ندارند برگزاري همايش و برنامه هايي از اين دست مي تواند مفيد باشد به شرط اينكه تنها در حد شعار و وعده نباشد بلكه كاملا به مسائلي كه مطرح مي شود، عمل شود.

محمود جوادي پور در ادامه افزود : فكر مي كنم در كنار برگزاري چنين مراسمي ، مي توانيم آثار اساتيد هنر را جممع آوري كرده و با توضيحات  وتفاسير در اختيار علاقمندان قرار دهيم كه اين نكته به شناساندن هنر  و سبك هنرمندان بزرگ كمك قابل توجهي مي كند.

جوادي پور درباره مشكلات تشكل ها و انجمنهايي كه به عنوان نمايندگان هنرهاي تجسمي فعاليت مي كنند  گفت در حال حاضر تشكلها و انجمنهايي وجود دارد كه در اصل مي خواهند براي موفقيت هنرهاي تجسمي فعاليت كنند كه متاسفانه به دليل برخي اختلاف نظرها و سلايق نمي توانند اين امر را صحيح و كامل به انجام برسانند اگر همين تشكلها و انجمنها با هم به تفاهم  واشتراك نظر برسند بسياري از مشكلات هنر هاي تجسمي حل خواهد شد و ما شاهد موفقيت چشمگيري در اين عرصه خواهيم بود .

گفتني است همايش بين المللي كمال الدين بهزاد از تاريخ 24 تا 27 آذر ماه به همت فرهنگستان هنر و با همكاري دانشگاه هنر اسلامي تبريز در تهران و تبريز برگزار مي شود.

کد خبر 42630

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =