ناشر حرفه ای بدون وابستگی به کمک دولتی فعالیت می کند

مدیر نشر دارالکتب الاسلامیه ، گفت : ناشر حرفه ای به کسی گفته می شود که بدون توجه به کمک ها و حمایت های دولتی فعالیت کند .

وی درباره استاندارد نشر حرفه ای به خبرنگار مهر، گفت : ناشر حرفه ای کسی است که روی پای خود بایستد و بدون اتکا به حمایت های دولتی به کار خود ادامه بدهد ، یعنی وابسته به دولت نباشد .

وی افزود : با این تعریف ناشرانی که به دولت وابسته هستند هرچند سالیانه چند ده عنوان کتاب هم منتشر کنند ، را نمی توان ناش حرفه ای محسوب کرد . بنا بر این وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که با بهره گیری از امکانات دولتی فعالیت می کند و چاپخانه اختصاصی هم دارد را نمی توانیم ناشر حرفه ای بدانیم .

مرتضی آخوندی تـصریح کرد : ناشر حـرفه ای کسی است که حـرفه اش نشر است و با هیچ سازمان و وزارتخانه ای رابطه اقتصادی و وابستگی نداشته و ندارد .

وی خاطرنشان کرد : فردی که به جز کار نشر فعالیت های دیگر اقتصادی هم دارد را نیز نمی توان در تعریف ناشر حرفه ای گنجاند چنین فردی در نهایت می تواند یک تاجر یا بازرگان حرفه ای باشد و نه ناشر حرفه ای .

مدیر دارالکتب الاسلامیه گفت : طبیعی است کسی که بخواهد از موقعیت نشربرای کسب سود استفاده کند را نمی توان ناشر دانست کسانی که اقدام به خرید و فروش کاغذ می کنند در این بخش قرار می گیرند ، ناشرحرفه ای کاغذ را به چند برابر قیمت خریداری می کند تا در زمان سریع تری کتاب به دست مخاطب برسد .

کد خبر 426442

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =