روند آمارگیری کتاب در کانون فارس ادامه دارد

شیراز- مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس از ادامه روند آمارگیری کتاب در کانون پرورش فکری فارس خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا افتخاری، ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: به منظور جلوگیری از استهلاک کتب ، همچنین برگشت کتاب ها در چرخه امانت ، ترمیم کتاب های فرسوده و کنترل کتاب های موجودی، عملیات آمارگیری در اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان آغاز شده است.

افتخاری با توجه به فصل آمارگیری و با هدف ساماندهی و کنترل کمی و کیفی کتاب ها و منابع مطالعاتی مراکز فرهنگی هنری و جمع آوری اطلاعات آماری و تجزیه و تحلیل داده های کتاب در مراکز فرهنگی هنری، مربیان در مراکز فرهنگی هنری کانون فارس مشغول به فعالیت هستند تا با سر و سامان دادن به کتاب ها، بهار و تابستان پرباری را با ارائه خدمت و امانت کتاب برای کودکان و نوجوانان رقم بزنند. یه گفته افتخاری، عملیات آمارگیری در مراکز فرهنگی هنری در واقع اصلی ترین اقدام آمارگیری سالیانه محسوب می شود که شامل پیگیری و برگشت کتاب های امانت داده شده، انتقال تمام کتاب های موجود در مرکز به قفسه های کتاب، پالایش کتاب ها شامل: جداسازی کتاب های فرسوده و کتاب های حذفی و اصلاح وضعیت ظاهری کتاب ها، کنترل و مطابقت موجودی و ثبت سایر علائم آماری در دفتر ثبت کتاب نرم افزار کتابداری شامل : ثبت کتاب های گمشده، ثبت کتاب های باطله و ... می باشد؛  این در حالیست که فعالیت آمارگیری در مراکز فرهنگی هنری کانون فارس ۳۰ فروردین پایان می یابد.

کانون فارس در برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی مشارکت دارد

از سویی افتخاری اعلام کرد: کانون فارس در سال جدید با حضور مربیان پر تلاش در حال برنامه ریزی و انجام فعالیت های متنوع فرهنگی هنری و ادبی است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس با اعلام این خبر گفت: هفته هنر انقلاب اسلامی ازجمله برنامه هایی است که کانون فارس در آن مشارکت دارد.

وی افزود: همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی، کانون پرورش فارس نیز با ارائه فضاسازی، معرفی شخصیت هنرمندان انقلاب، معرفی شهدای شهرستان ها، معرفی کتاب هایی با مضمون هنر انقلاب اسلامی، قصه گویی مربیان، پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها و خاطره گویی، معرفی اعضای برتر کتابخوان، تجلیل از اعضای برگزیده مسابقات، اکران فیلم، برگزاری ایستگاه نقاشی و ...، با حضور اعضای کانون و دانش آموزان مشارکت فعال دارد.

کانون فارس در برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی مشارکت دارد

افتخاری با بیان اینکه کانون فارس در سال جدید با حضور مربیان پر تلاش در حال برنامه ریزی و انجام فعالیت های متنوع فرهنگی هنری و ادبی است، اعلام کرد:

وی با اعلام این خبر گفت:هفته هنر انقلاب اسلامی ازجمله برنامه هایی است که کانون فارس در آن مشارکت دارد. همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی، کانون فارس نیز با ارائه فضاسازی، معرفی شخصیت هنرمندان انقلاب، معرفی شهدای شهرستان ها، معرفی کتاب هایی با مضمون هنر انقلاب اسلامی، قصه گویی مربیان، پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها و خاطره گویی، معرفی اعضای برتر کتابخوان، تجلیل از اعضای برگزیده مسابقات، اکران فیلم، برگزاری ایستگاه نقاشی و ...، با حضور اعضای کانون و دانش آموزان مشارکت فعال دارد.

وی همچنین به ادامه طرح کانون مدرسه اشاره کرد و گفت: مربیان در مراکز فرهنگی هنری خود را برای جشن های پایانی این طرح که با حضور دانش آموزان در مراکز فرهنگی هنری سراسر استان برگزار می شود آماده می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، طرح کانون مدرسه نیز از جمله فعالیت هایی است که با استفاده از توانمندی های مربیان فرهنگی، هنری و ادبی کانون فعالیت های مختلفی با حضور دانش آموزان و معلمان در مراکز اجرا می شود.

کد خبر 4264658

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =