۱۷ مرکز عرضه مواد غذایی متخلف و غیربهداشتی در استان بوشهر پلمب شد

بوشهر - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: در طرح بسیج سلامت نوروزی ۱۷ مرکز عرضه مواد غذایی متخلف و غیربهداشتی در استان بوشهر پلمب شد.

عبدالمحمد خواجه‌ئیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در راستای اجرای برنامه سلامت نوروزی در استان از ۱۵ اسفند سال قبل تا ۱۵ فروردین سال جاری و تشدید نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی هزار و ۱۷۵ مورد اخطاریه بهداشتی برای متخلفین صادر و ۲۱۹ متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی تصریح کرد: با توجه به بی‌توجهی بعضی از متصدیان به اخطاریه‌های بهداشتی صادرشده ۱۷ مرکز عرضه مواد غذایی در مدت یادشده پلمب شد، این مراکز پس از رفع نواقص و سپردن تعهد مبنی بر رعایت اصول بهداشتی در محل کار خود مجدداً شروع به کار خواهند کرد.

جمع‌آوری ۵.۶ تن مواد غذایی فاسد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اضافه کرد: در طول اجرای برنامه سلامت نوروزی در استان بوشهر مقدار پنج هزار و ۶۷۲ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته کشف، جمع‌آوری و معدوم شد.

خواجه‌ئیان افزود: در طول اجرای برنامه سلامت نوروزی که از ۱۵ اسفند ۹۶ لغایت ۱۵ فروردین سال جاری در استان بوشهر ۱۵ هزار و ۹۸۵ بازرسی از مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی به عمل آمد.

اجرای بازدیدهای مستمر

وی اظهار داشت: در طول اجرای برنامه سلامت نوروزی هزار و ۱۷۴ نمونه‌برداری مواد غذایی، شش هزار و ۲۲ سنجش با دستگاه‌های پرتابل، ۷۵ مورد بازدید از اماکن بین‌راهی و ۱۰ هزار و ۳۴۴ مورد کلر سنجی نیز در سطح استان توسط بازرسین صورت گرفت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر تصریح کرد: این اقدام در راستای نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی است که توسط بازرسین بهداشت محیط به‌طور مستمر انجام می‌شود و با توجه به حساسیت موضوع در ایام نوروز همه‌ساله تشدید می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده اقلام تاریخ‌مصرف گذشته و مشکوک در مراکز عرضه مواد غذایی موارد را از طریق شماره ۱۹۰ سامانه مدیریت ارتباطات مردمی وزارت بهداشت برای پیگیری بازرسین بهداشت محیط اعلام کنند.

کد خبر 4264929

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =