لزوم تعامل بیش‌تر شورای شهر گرگان با رسانه‌ها

گرگان- در کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر گرگان ضمن تاکید بر لزوم تعامل شورا با رسانه ها بیان شد که بسیاری از پتانسیل ها و توانمندی های گردشگری گلستان مغفول مانده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سومین جلسه کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر، شامگاه شنبه برگزار شد.

در این جلسه که هم اندیشی با اهالی رسانه و روابط عمومی ها را در دستور کار داشت، حمیدرضا آقاملایی رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر گرگان اظهار کرد: نقش رسانه ها در آگاهی بخشی بسیار مهم است.

وی به موضوع گردشگری استان گریزی زد و افزود: دغدغه اصلی همه ما رشد و توسعه گرگان است و دل همه برای این شهر می تپد.

آقاملایی گفت: ۶ ماه از آغاز شورای اسلامی شهر می گذرد و ما خود را برای شناساندن بیشتر گرگان به گردشگران مسئول می دانیم.

وی نقش تبلیغات و تعامل و همکاری با رسانه ها را در این زمینه پررنگ دانست و بر احساس تعلق خاطر نسبت به شهر تأکید کرد.

برگزاری کلاس آموزشی برای اهالی رسانه

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر گرگان اظهار کرد: اگر تولید محتوای درباره شهرداری و شورای شهر می خواهیم باید خبرنگار اشراف کاملی به موضوع داشته باشد.

فائزه عبداللهی با بیان این که به همین منظور باید آموزش های لازم به خبرنگار داده شود، اضافه کرد: برای اولین بار در ردیف شورای شهر گرگان دوره آموزشی برای خبرنگاران دیده شده تا افراد متخصص داشته باشیم.

وی با اشاره به این که با همکاری شهرداری این دوره را برگزار خواهیم کرد، افزود: در راستای این آموزش ها به طور مثال معرفی فرصت ها سرمایه گذاری در گرگان توسط خبرنگاران آگاه اتفاق می افتد.

عبداللهی به الحاق فرمانداری به پارک شهر اشاره کرد و نقش رسانه ها را در ایجاد یک موج برای بازتاب آن ضروری دانست.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان با بیان این که مشارکت باید دو طرفه باشد، اظهار کرد: امسال راغب هستیم که مشارکت شهروندان و فرهیختگان را بیش تر داشته باشیم.

وی گفت: فرهیختگان در قالب طرح و برنامه ایده ها و نظرات خود را اعلام کنند تا زمینه های مشارکت بیش تر شود.

ارتباط متقابل با رسانه ها

در ادامه مشاور رسانه ای اداره کل میراث فرهنگی گلستان، رضا شاه حسینی، اظهار کرد: برندسازی در بازاریابی بسیار مهم است و باید در راستی ارتقاء برند شهری گرگان، ارتباط متقابل با رسانه ها داشته باشیم.

وی با بیان این که تولید محتوای خوب، وجهه شهری را ارتقاء خواهد داد، افزود: تولید محتوا در گلستان به خوبی صورت نگرفته و سایر شهرها از تولید اندک محتوا گله می کنند.

شاه حسینی افزود: بسیاری از پتانسیل ها و توانمندی های گردشگری ما مغفول مانده است و باید در این راستا تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی گفت: استارتاپ ویکند هویت شهری با محوریت گردشگری با کمک شهرداری از تاریخ ۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت در گرگان برگزار خواهد شد و ما به عنوان تیم اجرایی در خدمت شهرداری هستیم و خروجی این کار می تواند حمایت از کالای ایرانی باشد.

جایگاه رسانه های در گلستان مغفول مانده است

در ادامه مدیر خانه مطبوعات گلستان گفت: اهالی رسانه مظلوم هستند و مسئولان به آن ها صرفاً به عنوان یک ابزار نگاه می‌کنند.

هادی علمدار افزود: متاسفانه جایگاه رسانه در استان گلستان مغفول مانده و در اعتبارات فرهنگی استان و در اسناد بالادستی و توسعه‌ای هیچ جایگاهی برای آن تعریف نشده است.

علمدار تصریح کرد: باید از جایگاه رسانه‌ها تجلیل شود، بودجه‌ها زیادی در شهر هزینه می‌شود اما با وجود قول های حمایت از رسانه‌، در عمل حمایت چندانی نمی شود.

وی تأکید کرد: برای توسعه شهر نیاز به رسانه‌ها و خبرنگاران تخصصی در زمینه مدیریت شهری داریم تا مشکلات شهر به صورت جامع تر انعکاس داده شود.

علمدار افزود: لازم است مکانی در شهر برای قدردانی از زحمات خبرنگاران نامگذاری شود، تا با دید بهتری به تقویت جایگاه خبرنگاران کمک کند.

کد خبر 4265359

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =