دبیر سیاسی ائتلاف رایحه خوش خدمت گفت که این ائتلاف نامزدهای خود را بر مبنای چهار مولفه اعتقاد به فلسفه شوراها، هماهنگی اعضای شورای شهر در پیگیری امور، عدم تعلق حزبی و گروهی و برخورداری از همگرایی فکری با دولت، برای ارایه بهتر خدمت بدون منت انتخاب و معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی رامین که در میزگردی با عنوان نتایج و پیام های انتخابات 24 آذر در خبرگزاری مهر سخن می گفت، اظهار داشت: اصل انتخابات غرور ملی و افتخار بزرگی بود که همواره ملت ما با وجود برخی گلایه ها آن را تکرار کرده و شور و بالندگی و بصیرت روز افزون خود را نشان داده اند.

وی افزود: انتخابات اخیر، از آن جهت برای اصلاح طلبان و اصولگرایان موفقیت ارزشمند و مفید بود که اعتماد نسبی جامعه را جلب کردند و احزابی که از این دو طیف در انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری احساس شکست کرده بودند، توانستند مورد اقبال نسبی قرار گیرند.

رامین گفت: احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهوری که دولت خود را مبتنی بر تحزب تشکیل نداد و به مقابله و مواجهه با آنها نپرداخت، اجازه نداد هیچ یک از احزاب در انزوا قرار گیرند و در حقیقت بهترین بستر را برای فعالیت گروه های اجتماعی فراهم کرد، که همه باید با رها کردن جناح بندی های گذشته، از این فرصت به نفع مصالح عمومی کشور و تقویت همبستگی ملی و پیشرفت و سازندگی کشور استفاده نمایند.

دبیر سیاسی ائتلاف رایحه خوش خدمت برای انتخابات سومین دوره شوراهای شهر و روستا، افزود : احمدی نژاد در ورای مرزهای جغرافیایی عرصه های جدیدی برای اهل سیاست و فرهنگ و اندیشه فراهم کرد و خیرخواهان بشریت و اسلام و ایران می توانند از این فرصت به وجود آمده به نحو مطلوب استفاده کنند.

وی ادامه داد: دولت نهم با عملکرد مردم گرایانه و مثبت خود و تبعیت محض از مقام معظم رهبری به چالش های واقعی یا فرضی که توسط دولت های گذشته ایجاد شده بود، پاسخ داد؛ در دولت هاشمی که شیوه اشرافی گری و ارباب منشی کارگزاران در پیش گرفته شد، شکاف میان دولت و ملت ایجاد گردید و کسانی که حاشیه امن کاخ نشینی را برگزیدند، اعتماد عمومی نسبت به حاکمیت را تضعیف کردند.

"دولت خاتمی نیز شکاف دیگری را ایجاد کرد که در حقیقت، القاء شکاف در درون حاکمیت و میان بخش های انتصابی و انتخابی حکومت بود و این ظلم بزرگ در حق نظام، بسیاری از فرصت ها را از مسئولان گرفت و جمهوری اسلامی را در دنیا در جایگاه متهم نشاند و در نهایت رئیس جمهور وقت هم از این مسئله صدمات زیادی دید".

رامین تصریح کرد: دکتر احمدی نژاد با درایت و تدبیر شکاف های گذشته را پر کرد و از این طریق توانست در مواجهه با جنگ روانی دشمنان علیه رهبری نظام اسلامی و دستگاه های زیر مجموعه ایشان، بار دیگر اقتدار و انسجام ایران را در جامعه جهانی افزایش داده و اعتبار از دست رفته را احیا کند.

این فعال سیاسی در بخش دیگری از سخنان خود، نحوه ایجاد ستادهای انتخاباتی ائتلاف رایحه خوش خدمت را روایت کرد و گفت که این ستادهای مردمی به صورت خودجوش و با حضور افرادی اثرگذار که در دوره انتخابات ریاست جمهوری به عنوان حامی دکتر احمدی نژاد فعالیت کردند، شکل گرفت.

"علامت خودجوش بودن ستادهای انتخاباتی ائتلاف رایحه خوش خدمت این بود که نیروهای استانی ما را در راستای ایجاد مرکز فرماندهی در شهر تهران تحت فشار قرار می دادند و مشوق ما در زمینه ایجاد ساختار بودند و بعد قرار شد از میان افراد موجود، شخصی را به عنوان مسئول ستاد انتخاب کنیم که مورد اعتماد و اعتنا باشد و از میان افراد شاخص در فعالیت های انتخاباتی سال 84 آقای بذرپاش انتخاب شد".  

وی افزود: افرادی که در ستادهای مردمی حامیان دولت اسلامی بودند، کسانی بودند که به گروه های سیاسی و باندهای متعارف و متداول تعلق نداشتند و دو انتقاد شدید به دولت داشتند که چرا مانند دولت های گذشته اجازه نداد ستادهای انتخاباتی او فعال مانده و به صورت سازمان یافته در انتخابات حضور یابند که احمدی نژاد بر خلاف آنها معتقد بود نباید روال نادرست گذشته را ادامه داد.

رامین اضافه کرد: انتقاد دیگر حامیان دولت اسلامی این بود که چرا در سراسر کشور مراکز دولتی در اختیار رقبای آنها از جبهه اصولگرایان و اصلاح طلبان قرار گرفته و با آن که این افراد ادعای حمایت از دولت را دارند، مورد حمایت دولت قرار نگرفته اند و حتی رئیس جمهور به صراحت تذکر داد هیچ گروهی اجازه ندارد از عنوان دولت برای تبلیغات در انتخابات استفاده کند.

وی خاطر نشان کرد: ائتلاف رایحه خوش خدمت برای معرفی نامزدهای خود چهار مولفه در نظر گرفت که عبارت بودند از "اعتقاد به فلسفه شورا که تعیین شهردار و نظارت بر عملکرد اوست، هماهنگی اعضای شورای شهر در پی گیری امور محوله، عدم تعلق حزبی و گروهی و برخورداری از همگرایی فکری با دولت برای ارایه بهتر خدمت بدون منت" و تلاش شد با پرهیز از توجه به چهره ها، افرادی مناسب برای این کار انتخاب شوند.

این عضو ارشد ائتلاف رایحه خوش خدمت متذکر شد: انتخاب پروین احمدی نژاد (خواهر رئیس جمهور) که چهره ای فرهنگی و غیر جنجالی بود، بر مبنای انتساب او به احمدی نژاد انجام نگرفت و ملاک این کار صرفا مشخص کردن جایگاه ائتلاف رایحه خوش خدمت در صف بندی ها بود.

رامین در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر این که "ملاک قضاوت شما برای حمایت دولت های سابق از حامیان خود در انتخابات چیست؟"، اظهار داشت: آقای هاشمی رفسنجانی گروه کارگزاران را تاسیس کرد و آقای خاتمی نیز حزب مشارکت را حمایت کرد و اگر عملکرد آن دو را با عملکرد آقای احمدی نژاد مقایسه کنید، متوجه تفاوت ها و ملاک قضاوت بنده خواهید شد.

وی در عین حال از ذکر مصادیق در این زمینه خودداری کرد، اما توضیح داد: هنگامی که قرار شد مندس بذرپاش وارد فعالیت های انتخاباتی شود، رئیس جمهور به او دستور داد یا از او خواست که از پست دولتی مشاوره که در دولت های گذشته نیاز به استعفای آنها احساس نشده بود، کناره گیری کند یا برای حضور در دولت قید فعالیت های سیاسی را بزند که او راه اول را انتخاب کرد.

ادامه دارد.....

کد خبر 426587

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =