ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد در توسعه فرهنگی به‌کار گرفته شود

اردبیل - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل برضرورت بهره‌گیری و استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد در توسعه فرهنگی و دینی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی ستوده بعد از ظهر یکشنبه در حاشیه تبیین برنامه های سازمانی در خصوص تشکل های مردم نهاد طی گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تشکل‌های مردم نهاد بازوی مهم در اجرای برنامه‌های فرهنگی و دینی هستند.

وی با نادرست دانستن نگاه سرمایه ای به بحث فرهنگی از سوی برخی دستگاه ها و نهادهای این حوزه متذکر شد: نگاه به بحث فرهنگی باید نگاه تعاملی باشد، اگر این نگاه ابزاری اعمال شود کار را خراب و بی نتیجه خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تصریح کرد: نگاه تبلیغات اسلامی به مردم نهادها و تشکل های دینی نگاه صرفا ساماندهی و سازماندهی و اجرای ماموریت های سازمانی براساس اصل هم فکری، هماهنگی و نگاه تکریمی است، چراکه اعتقاد داریم این تشکل ها در اجرای برنامه های فرهنگی می توانند راهگشا باشند.

وی با بیان اینکه تبلیغات اسلامی دارای بزرگترین مجموعه مردم نهاد است، یادآور شد: امروزه از طریق این تشکل ها با بیش از ۱۰ هزار نفر ارتباط داریم که می تواند ظرفیت بزرگ در بحث برنامه های فرهنگی و دینی باشد.

ستوده بیان داشت: این ارتباط گسترده از طریق فعالیت ۳۷۰ مجموعه قرآنی مردم نهاد از جمله ۱۶۰ موسسه قرآنی، ۹۰ خانه قرآنی و... ایجاد شده که در پیشبرد برنامه ها کارساز بوده است.

وی فعالیت هزار و ۳۵۰ هیئت مذهبی، ۱۰۰ انجمن اسلامی، ۲۵ کانون فرهنگی و تبلیغی و... را از دیگر قالب های مردن نهاد مرتبط با این سازمان برشمرد.

کد خبر 4266098

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =