مشکلات روستاهای بخش فرخ شهر بررسی شد

شهرکرد- مشکلات روستاهای بخش فرخ شهر استان چهارمحال و بختیاری با حضور فرماندار شهرکرد و نماینده مردم شهرستان های کیار، فارسان و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مشکلات روستاهای بخش فرخ شهر استان چهارمحال و بختیاری روز یکشنبه با حضور فرماندار شهرکرد و نماینده مردم کیار در مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

مشکلات بخش کشاورزی، تامین آب برای باغات، تبدیل و تجهیز شدن درمانگاه روستای دستگرد امامزاده به درمانگاه شبانه روزی و رفع نقاط حادثه خیز در محور فرخشهر تا دستگرد امامزاده از جمله مسائل و مشکلاتی بود که در این سفر مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

رفع نقاط حادثه خیز جاده فرخ شهر - دستگرد چهارمحال و بختیاری ضروری است

فرماندار شهرکرد در این سفر یک روزه گفت: رفع نقاط حادثه خیز جاده فرخ شهر - دستگرد در استان چهارمحال و بختیاری ضروری است.

علی ملکپور با اشاره به اینکه رفع نقاط حادثه خیز جاده فرخ شهر - دستگرد در استان چهارمحال و بختیاری ضروری است، اظهار داشت: جاده فرخ شهر - دستگرد یکی از جاده های پر رفت و امد است که باید زمینه برای رفع نقاط حادثه خیز این منطقه فراهم شود.

وی تاکید کرد: رفع نقاط حادثه خیز در این محور از وقوع بسیاری از تصادفات جلوگیری می کند.

فرماندار شهرکرد در ادامه با اشاره به درمانگاه روستای دستگرد، بیان کرد: تجهیز این درمانگاه باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد و این درمانگاه به یک درمانگاه شبانه روزی تبدیل شود.

وی ادامه داد:  توسعه خدمات درمانی در روستاها از مهمترین اهداف دولت است که تلاش های بسیاری در این مسیر انجام شده است.

توسعه خدمات در روستاها زمینه ساز کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها است

نماینده مردم شهرستان های کیار، کوهرنگ، فارسان و اردل در مجلس شورای اسلامی نیز در این سفر یک روزه به روستاهای بخش فرخ شهر با اشاره به اینکه توسعه خدمات در روستاهای چهارمحال و بختیاری ضروری است، بیان کرد: توسعه خدمات در روستاها از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری می کند.

علی کاظمی بیان کرد: باید زمینه برای توسعه خدمات و امکانات در روستاها فراهم شود.

نماینده مردم شهرستان های کیار، کوهرنگ، فارسان و اردل در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل های روستاها برای توسعه ضروری است.

وی بیان کرد: وجود ظرفیت های گردشگری در روستاهای چهارمحال و بختیاری از مهمترین پتانسیل های برای توسعه است که باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

نماینده مردم شهرستان های کیار، کوهرنگ، فارسان و اردل در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: وجود قلعه های تاریخی در روستاها از جمله روستای سورک بخش فرخ شهر زمینه را برای توسعه گردشگری فراهم کرده است.

وی در ادامه با اشاره به کاهش بارش ها و وقوع خشکسالی در این استان، بیان کرد: کاهش منابع آب زیرزمینی در چهارمحال و بختیاری موجب ایجاد مشکلات مختلف در بخش کشاورزی شده است.

نماینده مردم شهرستان های کیار، کوهرنگ، فارسان و اردل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید زمینه برای حفظ اراضی کشاورزی و جلوگیری از خشک شدن باغات در مناطق مختلف استان فراهم شود.

فرماندار شهرستان شهرکرد به همراه نماینده مردم شهرستان های فارسان، اردل و کیار از روستاهای خیرآباد، دستگرد امامزاده، ایرانچه و سورک از نزدیک بازدید و به بررسی مسائل و مشکلات این روستاها پرداختند.

کد خبر 4266438

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =