۴۶ هزار واحد مسکونی روستایی در استان زنجان مقاوم‌سازی شد

زنجان-مدیر کل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: در سطح استان زنجان ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد مسکونی روستایی وجود دارد که ۴۶ هزار و ۳۷۰ واحد مسکونی روستایی در سطح این استان مقاوم‌سازی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سجاد صنعتی منفرد ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران در محل بنیاد مسکن استان زنجان، از افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی بنیاد مسکن استان زنجان، بااعتباری بیش از ۲۹۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت: این پروژه‌های عمرانی در سه حوزه عمران روستایی، بهسازی و مسکن روستایی و مسکن شهری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اظهار کرد: عملیات آسفالت معابر ۹۰ روستا و بهره‌برداری از پروژه‌های آسفالت‌ریزی معابر ۵۰ روستا در سطح استان که برای اجرای این پروژه‌ها، اعتباری بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال اختصاص‌یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: در این ایام، پروژه مسکونی ۱۰۴ واحدی بصیرت شهرستان ابهر بااعتبار ۵۰ میلیارد و ۹۲۸ میلیون ریال با حضور مسئولین کشوری و استانی افتتاح می‌شود و  همچنین پروژه مسکونی ۱۶ واحدی گلسار شهرستان ابهر، ۳۰ واحدی شهرستان سلطانیه و پروژه تجاری و اداری شهرستان خدابنده بااعتباری بالغ‌بر ۴۰ میلیارد و ۴۱۴ میلیون ریال در این ایام، کلنگ زنی می‌شود.

صنعتی منفرد تصریح کرد: در راستای مقاوم‌سازی و نوسازی مسکن روستایی و شهری در سطح استان  پروژه ۳۵۰۴ واحد مقاوم‌سازی شده روستایی در شهرستان ایجرود، ۱۵۰۰ واحد مقاوم‌سازی شده روستایی در شهرستان خرمدره و ۴۱۷۰  واحد مقاوم‌سازی شده روستایی در شهرستان ابهر و ... از سوی بنیاد مسکن استان افتتاح می‌شود.

وی افزود: در سطح استان زنجان ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد مسکونی روستایی وجود دارد و  تا به امروز بیش از ۴۶ هزار و ۳۷۰ واحد مسکونی روستایی در سطح استان زنجان مقاوم‌سازی شده و از تسهیلات ویژه نوسازی و بهسازی مسکن استفاده کرده‌اند، به‌طوری که می‌توان گفت تاکنون ۵۱ درصد واحدهای مسکونی روستایی زنجان مقاوم‌سازی شده، که این میزان بالاتر از میانگین کشوری است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ طرح هادی برای ۶۹۶ روستا تهیه و در ۳۶۲ روستای استان اجراشده و میانگین اجرای طرح هادی روستایی در سطح کشور ۴۲ درصد و در استان زنجان ۵۱ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

کد خبر 4266983

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =