۵۰۰میلیارد تومان بدهی منطقه ای/ ساختمان هایی با ۳۰طبقه تخلف

شهردار منطقه ۲۲ تهران گفت:۵۰۰ میلیارد تومان بدهی در منطقه ۲۲ داریم ولی به این معنی نیست که پروژه جدید دیگری قرار نیست اجرا شود لزومی ندارد وابسته به بودجه های شهرداری باشیم.

علی نوذرپور در نشست خبری با اشاره به اینکه منطقه ۲۲ کارکرد تفرجی، فراغتی و تفریحی داشته اما این نقش و کارکرد به مرور کمتر مورد توجه قرار گرفته است گفت: در طرح جامع تهران قرار بود ۳۵۰ هزار نفر نهایتا در منطقه ساکن شوند اما تغییراتی در طرح تفصیلی به وجود آمد و ظرفیت به ۵۰۰ هزار نفر افزایش پیدا کرد. در حال حاضر ظرفیت ۵۰۰ هزار نفری نیز تکمیل شده است.

وی با اشاره به نیاز منطقه به ۷۰ مدرسه جدید اظهار کرد: دو هزار متر زمین رایگان برای ساخت به آموزش و پرورش دادیم همچنین قرار است در هر مجتمعی که ساخته می شود میزان سرانه مورد نیاز اعم از فضای سبز، تجاری و آموزشی و ... محاسبه شود و بعد به آنها پایان کار داده شود.

شهردار منطقه ۲۲ اضافه کرد: بنا داریم به خانه هایی که تفکیک زباله از مبدا را انجام می دهند بیمه رایگان آتش نشانی و ایمنی ساختمان دهیم منطقه ۲۲ می تواند در مواقع بحران کارکرد خوبی داشته باشد به همین دلیل قرار است پارک زلزله ایجاد کنیم و برای ساختمان های بلند مرتبه مجوز ایمنی ساختمان صادر کنیم.

نوذرپور تصریح کرد: ما نمی خواهیم خودمان را وابسته به بودجه شهرداری یا دولت کنیم می خواهیم با استفاده از سرمایه های مردم و بخش خصوصی منطقه ۲۲ منطقه اول تهران شود. ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی در منطقه ۲۲ داریم ولی به این معنی نیست که پروژه جدید دیگری قرار نیست اجرا شود لزومی ندارد وابسته به بودجه های شهرداری باشیم ساخت اکوپارک، توسعه مترو و تکمیل ساخت منطقه ۲۲ از جمله برنامه های ماست که با مشارکت بخش خصوصی انجام می گیرد.

او همچنین با اشاره به فروش تراکم در دوره های گذشته گفت: در دوره گذشته با وجود اینکه تصمیمات، تصمیمات درستی نبوده است اما برای مردم حقوق مکتسبه ای ایجاد شده که ما نمی توانیم آنها را در نظر نگیریم. ۵۲۰ هزار ظرفیت برای شهروندانی که در دوره قبل مجوز ساخت تراکم گرفته اند صادر شده است اما بعد از دوره مدیریتی شهری جدید هیچ پروانه ای خارج از طرح تفصیلی صادر نشده است. 

او همچنین در جواب این پرسش که ساختمان های بلند مرتبه ساختمان ۲۲ در افزایش آلودگی شهر تهران موثر هستند، گفت: هیچ مطالعه علمی در این حوزه انجام نشده است اما اگر اظهار نظری وجود داشته باشد قطعا قابل توجه و پیگیری است. دریاچه چیتگر آلودگی خاصی ندارد و به دلیل سیستم مخصوص خود پالایش آب به طور مداوم انجام می شود برای رفع بوی دریاچه مذاکراتی را با شرکت آب و فاضلاب شهر تهران انجام داده ایم. برای دریاچه چیتگر سند جدید تعریف کنیم و مجموعه کاربری ها و فعالیت های آن تغییر کند اما دریاچه چیتگر کاملا در اختیار منطقه نیست و اقدامات زیادی نمی توانیم انجام دهیم. درباره حضور سگ ها در شهر نیز  مطابق با آنچه در گذشته بوده آنها گرفته و بعد عقیم می شوند اما جنگل چیتگر مکان امن آنها محسوب می شود و ما نمی توانیم آنها را از حضور در جنگل منع کنیم اما اگر حضورشان در شهر برای شهروندان مشکلی ایجاد کند جلوی آنها را خواهیم گرفت. 

وی گفت: ۲۰ هزار اصله درخت در پارک چیتگر کاشتیم همچنین یک میلیارد تومان به حساب آب و فاضلاب برای آبگیری رودخانه چیتگر واریز کردیم، آب دریاچه چیتگر از رودخانه کن تامین می شود.

وی با اشاره به تاریکی منطقه ۲۲  اظهار کرد: شهروندان به طور مداوم در دوره تاریکی منطقه به ما گلایه می کنند که دراین مورد با شرکت برق تهران مذاکراتی کردیم اما آنها هم می گویند بودجه کافی نداریم. مدیریت شهری متاسفانه در ایران در جایگاه خود نیست. اگر نه موضوع آب و برق و گاز را ما باید حل کنیم اما به دلیل تمرکز گرایی شدیدی که وجود دارد این اقدامات در حوزه کاری ما گنجانده نشده است.
نوذرپور با بیان اینکه ما با شرکت های آب و برق و گاز همراهی می کنیم و آنها هم باید با ما تعامل کنند تاکید کرد: نباید تا پول برق پرداخت نمی شود برق بوستان ها را قطع کنند، ما هم می توانیم اقدام متقابل کنیم و مجوزهایی که آنها می خواهند را ندهیم. پس بهتر است برای پیشبرد فعالیت های شهر دو طرف با هم تعامل و همراهی داشته باشند.

شهردار منطقه ۲۲ ادامه داد: برای ما اهمیتی ندارد که چه کسی در منطقه ۲۲ ساختمان می سازد، حضور سرمایه گذاران برای ما در منطقه ارزشمند است و ما از این موقع کمال استفاده را می کنیم.

کد خبر 4267070

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =