گرمی در برنامه کشوری توسعه پایدار اقتصاد روستایی قرار گرفت

گرمی - فرماندار گرمی گفت: این شهرستان به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان هدف برنامه راهبردی – عملیاتی توسعه پایدار اقتصاد روستایی کشور قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم امامی بعد از ظهر دوشنبه در بررسی برنامه توسعه روستایی در گرمی افزود : در نامه وزیر کشور خطاب به رییس جمهور، شهرستان مغان به عنوان یکی از شهرستان های کمتر توسعه یافته؛ در برنامه مزبور که مبتنی بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی می باشد، لحاظ شده است.

به گفته وی این برنامه با هدف کمک به ماندگاری جمعیت در سکونت گاه های روستایی، توسعه تولید در این مناطق، حفظ محیط زیست و منابع طبیعی و فراهم کردن بستر توسعه پایدار و متوازن کشور در ۳۱ شهرستان محروم  با رویکرد اقتصاد مقاومتی در دستور کار وزارت کشور قرار گرفته است.

فرماندار گرمی با اشاره به معضلات مهاجرت از روستاها تاکید کرد: این امر منجر به افزایش چالش ها و آسیب های اجتماعی و اقتصادی در شهرها و روستاها شده است.

وی یادآور شد: وزارت کشور مصمم است طی جلسه ای با حضور استانداران استان های هدف، مدیران و نمایندگان دستگاه های دخیل و... و با جلب همکاری های چند سازمان و وزارت خانه مرتبط، اجرای طرح راهبردی – عملیاتی توسعه پایدار اقتصاد روستایی کشور را آغاز کند.

کد خبر 4267103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =