۲۰۰ هزار نفر در خراسان‌جنوبی کارت هوشمند ملی دریافت نکرده‌اند

بیرجند- مدیر کل ثبت احوال خراسان‌جنوبی گفت: ۲۰۰ هزار نفر از واجدان شرایط در خراسان‌جنوبی کارت هوشمند ملی دریافت نکرده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی فاطمی صبح سه شنبه در نشست خبری اظهار کرد: در سال گذشته به ۵۲۹ هزار و ۹۴۴ نفر در ثبت احوال خراسان‌جنوبی خدمت ارائه شده است که صدور شناسنامه، صدور کارت هوشمند ملی، تعویض شناسنامه و تغییر نام از جمله این خدمات است.

مدیرکل ثبت احوال خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۱۳ هزار فقره درخواست کارت هوشمند ملی در خراسان‌جنوبی داشتیم، بیان کرد: برای حدود ۷۰ درصد از مردم خراسان جنوبی کارت هوشمند ملی صادر شده است.

فاطمی با اشاره به اینکه ۵۷۴ هزار نفر در خراسان جنوبی واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند، افزود: از این تعداد تنها ۲۰۰ هزار نفر کارت هوشمند ملی دریافت نکرده‌اند که تا پایان بهار فرصت ثبت درخواست خود را دارند.

وی ادامه داد: همچنین برای ثبت درخواست کارت هوشمند ملی افراد دارای معلولیت جسمی، جانبازان و روستائیان دور از مرکز استان ایستگاه سیار راه‌اندازی کردیم و در ایستگاه‌های سیار حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ فقره درخواست ثبت شده است.

 کاهش دو درصد ولادت در خراسان جنوبی

مدیرکل ثبت احوال خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در گام بعدی نسبت به ثبت درخواست کارت هوشمند ملی عشایر اقدام می‌کنیم، گفت: در سال گذشته ۱۷ هزار و ۸۸۵ واقعه ولادت در خراسان‌جنوبی ثبت شده است که این تعداد در سال ۹۵ حدود ۱۸ هزار و ۳۳۲ نفر بوده  که کاهش دو درصدی واقعه ولادت را نشان می‌دهد.

فاطمی اظهار کرد: در سال گذشته بیشترین فراوانی نام در بین دختران فاطمه با ۵۴۷ مورد، فاطمه زهرا با ۴۷۱ مورد، زینب با ۳۱۴ مورد، زهرا با ۲۷۸، نازنین زهرا با ۲۴۳ مورد بوده است.

وی بیان کرد: همچنین بیشترین فراوانی نام پسر در سال گذشته ابوالفضل با ۴۳۴ مورد، امیر علی با ۳۹۳ مورد، امیر حسین با ۲۹۰ مورد، علی با ۲۵۶ مورد و محمد با ۲۵۳ مورد بوده است.

مدیر کل ثبت احوال خراسان‌جنوبی ادامه داد: میزان دختران متولد شده در خراسان‌جنوبی در سال گذشته ۸ هزار و ۶۰۲ مورد و پسران ۹ هزار و ۲۸۳ مورد بوده است.

فاطمی افزود: در تاریخ ۱۲/۲۹/ ۹۶ دقایقی بعد از تحویل سال نوزاد دختری در شهرستان قائن به دنیا آمد که به نام زینب مزین شد و در بامداد اول فروردین سال ۹۷ نوزاد پسری در بیرجند به دنیا آمد که نامش را امیرعلی گذاشتند.

وی گفت: همچنین در سال گذشته به ازای هر ۱۰۰ دختر متولد شده در خراسان‌جنوبی ۱۰۸ پسر به دنیا آمده است و در ازای فوت هر ۱۰۰ زن نیز فوت ۱۰۲ مرد به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال خراسان‌جنوبی در زمینه میزان واقعه فوت در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در سال ۹۶ سه هزار و ۸۶۹ مورد واقعه طلاق در خراسان‌جنوبی ثبت شده است که این آمار در سال ۹۵ سه هزار و ۷۵۳ مورد بوده که افزایش سه درصدی را نشان می‌دهد.

فاطمی یادآور شد: میانگین سنی فوتی‌های ثبت شده در سال گذشته در خراسان‌جنوبی ۷۵ سال و بیشترین علت فوت بیماری‌های قلبی – عروقی بوده است.

کد خبر 4267834

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =