طرح اصلاحی آزاد راه خرم‌آباد- پل زال داده شد/اجرای دیوارهای ضامن

خرم‌آباد- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به‌منظور ایمن‌سازی آزادراه خرم‌آباد- پل زال، طرح اصلاحی روی آن داده‌شده و اجرای دیوارهای ضامن برای جلوگیری از ریزش‌ها در دستور کار است.

به گزارش خبرنگار مهر، خیرالله خادمی در پاسخ به خبرنگار مهر پیرامون ضرورت ایمن سازی محور آزادراه خرم آباد- پل زال با اشاره به اینکه آزادراه خرم آباد- پل زال محور استانداردی از نظر فنی و طرح هندسی راه است، اظهار داشت: اما در منطقه خاصی از کشور احداث شده و عبور از زاگرس در بحث راه سازی همیشه مشکل بوده است.

وی با بیان اینکه در این آزادراه ۲۲ کیلومتر تونل داریم، تصریح کرد: برای جلوگیری از ریزش ها در این محور یا باید همه آن را تونل می کردیم که صرفه اقتصادی نداشت یا باید با ترانشه از آن عبور می کردیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه آزادراه خرم آباد- پل زال جاده جوانی است و جاده های جوان همواره موارد ریزش را دارند بعضی ریزش ها و لغزش های راه در آن صورت می گیرد.

خادمی با بیان اینکه در آزادراه خرم آباد- پل زال به خاطر نوع بافت زمین شناسی ریزش داریم که پیش بینی آن نیز سخت است و پیش از این در دو قسمت محور صورت گرفته است، تصریح کرد: نگهداری این محور توسط خود سرمایه گذار است که طرح اصلاحی روی این محور داده شده و به سرمایه گذار ابلاغ شده است.

وی با تاکید بر اینکه در قالب این طرح اصلاحی بخشی از دیوارهای ضامن برای پیشگیری از ریزش کوه اجرا شده و بخش های دیگر هم دارد اجرا می شود، افزود: در حال حاضر برای ایمن سازی این محور کار می شود و در بخشی از آن عملیات اجرایی صورت گرفته است.

کد خبر 4269242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =