اتصال راه‌آهن خرم‌آباد به جنوب در برنامه این پروژه قرار دارد

خرم‌آباد- معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اتصال راه‌آهن خرم‌آباد- دورود به جنوب؛ از انجام مطالعات ارتباط دو آزادراه خرم‌آباد- اراک و خرم‌آباد- پل زال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، خیرالله خادمی عصر چهارشنبه در نشست پایانی سفر خود به لرستان با اشاره به اینکه در بازدیدهای امروز آشنایی بیشتری در مورد پروژه ها ایجاد شد و امیدواریم با تعامل بیشتری پروژه ها را پیش ببریم، اظهار داشت: قرارگاه خاتم الانبیاء مجری اصلی پروژه راه آهن و آزادراه است، علی رغم تنگنای مالی کارشان پیش می رود.

وی با بیان اینکه کار در این دو پروژه پیچیده است و تونل های طویل و سنگین را احداث می کنند، تصریح کرد: جاده سازی و عبور از زاگرس بسیار کار سختی است،  هیچ وقت هم صورت نگرفته، یک بار در سنوات گذشته با حجم کوچک این اتفاق را داشته ایم و امروز در حجم بزرگی این راه سازی در حال انجام است.

اجرای دو پروژه بزرگ اشتغال خوبی برای لرستان فراهم کرده است

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه اجرای این پروژه های عمرانی در اشتغال زودبازده استان موثر است و حداقل ۲ هزار نفر در این پروژه ها مشغول به کار هستند، افزود: اجرای این دو پروژه بزرگ اشتغال خوبی برای استان فراهم کرده است.

خادمی با اشاره به اینکه لرستان از معدود استان هایی است که در هر سه بخش بزرگراهی، آزادراهی و ریلی به صورت همزمان فعالیت می کند و پروژه دارد، ادامه داد: یکی از کریدورهای اصلی کشور اتصال اصفهان به استان های غربی است که یک مسیر تاریخی است و در گذشته مسیر عتبات عالیات بوده است.

وی با بیان اینکه این محور در حال اتمام است و از خرم آباد تا اصفهان ۳۸ کیلومتر مانده که چهارخطه نشده است، تصریح کرد: در ۱۸ کیلومتر از این مسیر دارد کار می شود و ۲۰ کیلومتر را نیز به مناقصه می بریم تا به عنوان کریدور اصلی در اسرع وقت به اتمام برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در طراحی های ما چهارخطه کردن ازنا مطرح نبود،  چون محور را تازه احداث کرده ایم و ۸ سال است زیر ترافیک رفته اما جذب ترافیک بالا رفته و نیاز است چهارخطه شود.

خادمی یادآور شد: امسال چهارخطه ازنا- شازند ردیف اعتباری گرفت تا در سال آینده ادامه یابد.

دو پروژه بزرگ آزادراه و راه آهن استان با اعتبار ۲۵۰۰ میلیارد تومان در حال انجام است

وی با تاکید بر اینکه کار راهسازی در لرستان علی رغم تنگناهای مالی انجام می شود، افزود: دو پروژه بزرگ آزادراه و راه آهن استان با اعتبار ۲۵۰۰ میلیارد تومان در حال انجام است که این اعتبار به ۳۲۰۰ تا ۳۵۰۰ میلیارد تومان هم می رسد و دو ابر پروژه هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برنامه ریزی کرده ایم با حضور رئیس جمهور قطعه اول آزادراه خرم آباد- اراک را در سال ۹۷ و یا اوایل سال ۹۸ افتتاح کنیم، افزود: ۵ پروژه آزادراهی در کشور در اولویت است که یکی از این پروژه ها آزادراه خرم آباد- اراک است.

خادمی با بیان اینکه در بخش ریلی هم اعتقاد ما این است که اگر راه آهن دورود- خرم آباد به جنوب نرود تاثیرش کم است، تصریح کرد: حدود ۱۲۰۰ میلیارد باید هزینه کنیم تا راه آهن به خرم آباد برسد، این ریل را به صورت اتصال به محور جنوب طراحی کرده ایم.

اتصال راه آهن خرم آباد به جنوب باید در برنامه قرار گیرد

وی یادآور شد: اتصال راه آهن خرم آباد به جنوب باید در برنامه قرار گیرد، یا قرارگاه خاتم الانبیاء آن را ادامه دهد یا در اسرع وقت آن را واگذار می کنیم که همزمان با اتمام پروژه آن هم به اتمام برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه کشور نیاز به اتصال دو آزادراه خرم آباد- اراک و خرم آباد- پل زال دارد و نیاز کشور به این موضوع نسبت به استان بیشتر است، افزود: مطالعات اتصال آزادراه خرم آباد- اراک به آزادراه خرم آباد- پل زال باید تکمیل شود و می خواهیم در قالب همین پروژه آزادراه خرم آباد- اراک تمام شود.

هرچه داشتیم آوردیم تا تصمیمات بهتری برای پروژه های لرستان بگیریم

خادمی با بیان اینکه امروز با کل تیم به لرستان آمده بودیم و سه معاونت خود را برای بررسی پروژه ها آوردیم، تصریح کرد: پروژه های لرستان مهم هستند و تاکید داشتیم هر سه معاونت در این بازدید حضور داشته باشند.

وی افزود: هرچه داشتیم آوردیم که یک تصمیمات بهتری بگیریم و تعامل ذهنی بهتری برای پیشبرد پروژه های استان داشته باشیم.

کد خبر 4269270

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =