مجوز اجرای فعالیت با ایده‌های جدید در استان سمنان داده می‌شود

سمنان - مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان بابیان اینکه از ایده‌های نو در این مرکز حمایت خواهد شد، گفت: مجوز اجرای فعالیت با ایده‌های جدید منوط بر حفظ سنت‌ها در استان داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمال صبح یک‌شنبه در نشست فصلی مسئولان مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری استان سمنان با رویکرد تبیین سیاست‌های جدید و نوآوری در فعالیت‌ها به میزبانی سالن جلسات این نهاد ضمن بیان اینکه طی سال جاری با حفظ سنت‌ها و فعالیت‌های قدیمی مجوز فعالیت در قالب ایده‌ها و خلاقیت‌های جدید در استان داده می‌شود، ابراز داشت: با توجه به اینکه حمایت از ایده‌های جدید به پرورش خلاقیت افراد کمک می‌کند بنابراین این مهم می‌طلبد تا در کانون پرورش فکری کودکان همگام با نیاز روز گام برداریم.

وی ضمن بیان اینکه فعالیت خداپسندانه در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لذت مادی و معنوی را نصیب افراد می‌کند، افزود: مربیان مراکز پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با بینش و رفتار مناسب به دنبال اثرگذاری فعالیت بر مخاطبان خود هستند که دراین‌بین وجود ایده‌های جدید که این اثرگذاری را افزون‌تر کند در این فرایند اثرگذار است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان ضمن بیان اینکه با برجسته‌سازی فعالیت‌های نوین می‌توانیم در آینده افرادی دارای ایده‌های نو پرورش دهیم، ابراز داشت: بی‌شک بهترین مکان برای پرورش ذهن کودکان کانون است که به‌دوراز مباحث تئوری آزادانه نوجوانان می‌توانند به خلاقیت و نوآوری بپردازند.

جمال بابیان اینکه مربیان در پرورش افکار نسل جدید بسیار اثرگذار خواهند بود، تصریح کرد: برخی از مراکز فرهنگی دچار حالت ایستایی شدند که این می‌تواند زنگ خطری برای عدم پرورش ذهن خلاق کودکان باشد که این یکنواختی و روزمرگی در فعالیت‌ها باروح کانون پرورش فکری در تضاد است.  

وی بابیان اینکه مخاطب کودک و نوجوان باید با انواع خطرهای جامعه و به‌ویژه آسیب‌های اجتماعی آشنا شوند، اضافه کرد: در این برهه کنونی کانون پرورش فکری می‌تواند نقش مهمی در کاهش تبعات آسیب‌های اجتماعی ایفا کند بنابراین باید  در این مسیر مسئولان نیز ضمن بررسی مشکلات جامعه در راستای رفع آن برنامه‌ریزی‌های مناسب داشته باشند.

جمال به شعار سال نیز اشاره و ابراز داشت: با استفاده از شیوه خلاقانه در چهارچوب قصه، داستان و بازی می‌توان ذهن نوجوانان را به سمت استفاده از کالای ایرانی سوق دهیم که خوشبختانه کانون پرورش فکری با تولید نوشت‌افزارهای ایرانی اسلامی در حمایت از کالای ایرانی پیشگام است.

کد خبر 4271247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =