یک ناشر خراسانی : ناشر حرفه ای با توجه به نیاز جامعه فعالیت می کند

محمد رضا به روش عضو هیئت مدیره تعاونی ناشران خراسان و مدیر نشر آیین تربیت ، گفت : ناشر حرفه ای زمانی دست به تولید کتاب می زند که جامعه احساس نیاز کند .

مدیر نشر آیین تربیت درباره استاندارد نشر حرفه ای در ایران به خبرنگار مهر، گفت : ناشر حرفه ای کسی است که تابع بازار نیست بلکه بازار را با خود همسو می کند و برای مخاطبش نیاز به وجود می آورد .

وی افزود : ناشرانی که برای مخاطب خود برنامه دارند و تولید فکر می کنند را باید ناشرحرفه ای بدانیم ، ناشر حرفه ای کسی نیست که با موجها همسو شود و با توجه به مدهای رایج تولید کتاب کند .

محمد رضا به روش خاطرنشان کرد : ناشری که به مترجم و ملف سفارش کتاب می دهد و متناسب با عطش مخاطب دست به تولید کتاب می زند حرفه ای است . ناشر در مجموع نباید تابع مدهای رایج باشد این که اگر کتابی در آن سوی مرزها پرفروش می شود و بسیاری از ناشران اقدام به ترجمه آن می کنند را نمی توانیم کاری حرفه ای بدانیم .

وی تصریح کرد : ناشران بازاری و کسانی که اقدام به چاپ کتابهای کم اهمیت و بی ارزش می زنند - هرچند اگرمیزان این تولیدات بالا باشد - باز هم نمی توان عنوان حرفه ای را به آنها اطلاق کرد .

کد خبر 427234

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =