یک سناتور برجسته دموکرات تاکید کرد که با هر گونه طرح رئیس جممهوری آمریکا برای افزایش شمار نظامیان این کشور در عراق مخالفت خو اهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه واشنگتن پست،"جوزف بایدن" رئیس آتی کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در جمع خبرنگاران تصریح کرد: "من کلا مخالف افزایش شمار نظامیان در بغداد هستم."

بایدن گفت که در نظر دارد جلسات پرسش و پاسخی را برای تیم خود در ماه آینده در پیشنهادی برای نفوذ در تصمیم جرج بوش تشکیل دهد.

گفته می شود که بوش در حال بررسی طرحی برای اعزام 30 هزار نیرو به عراق و احتمالا به منظور کمک به بغداد و به عنوان بخشی از استراتژی جدید برای بهبود امنیت است،اما این در حالی بود که بایدن گفت چنین اقدامی هیچ تاثیر مثبتی نخواهد داشت؛ مگر آنکه تاثیر آن هم بسیار موقتی باشد.

رئیس آتی کمیته روابط خارجی سنای آمریکا خاطر نشان کرد: یک مشکل در بحث کنونی درباره افزایش شمار نظامیان آمریکایی درعراق این است که هیچ کس نمی تواند مشخص کند که دقیقا رئیس جمهور ممکن است چه چیزی را بررسی کند.

این در حالی است که پیش از این، ژنرال های آمریکایی با افزایش شمار نظامیان آمریکایی درعراق مخالف بوده و اعتقاد داشتند افزایش نیروهای آمریکایی در عراق، وابستگی مقامهای عراقی به آمریکا را افزایش می دهد.

افزایش نیروهای نظامی آمریکا در عراق در روزهای اخیر تبدیل به موضعی حساس برای مقامهای کاخ سفید شده است؛ به طوری که پیش از این و در هفته های گذشته اغلب کارشناسان و فرماندهان نظامی، خواهان کاهش شمار نظامیان در عراق بودند و فقط عده کمی با این طرح مخالف بودند، اما در روزهای اخیر قضیه بر عکس شده و تعداد کسانی که خواهان اعزام نیروهای جدید به عراق هستند، افزایش یافته است؛ به طوریکه در هفته گذشته طرحی مبنی بر افزایش نیروهای نظامی آمریکا در عراق برای یک دوره زمانی کوتاه مدت در میان مقامهای آمریکایی مطرح شد و در حال حاضر نیز بوش در حال بررسی این طرح است.

کد خبر 427263

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =