زنان توانایی های خود را برای تصدی مشاغل مدیریتی باور داشته باشند

ایلام-فرماندار ایلام گفت: زنان باید توانایی های خود را برای تصدی مشاغل حساس و مدیریتی باور داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، معروف بسطامی روز دوشنبه در جلسه شورای  امور بانوان شهرستان اظهار  داشت: ظرفیت های نهفته در میان بانوان کشور وجود دارد که درصورت شناسایی و بهره گیری می تواند گره گشای  بسیاری از مشکلات باشد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی تا حد زیادی توانست شان و کرامت زنان جامعه اسلامی را دوباره به آنان بازگرداند و در برهه های مختلف ۴۰ سال گذشته بانوان توانسته اند نقش آفرین در حوزه های مختلف ب خاشند.

فرماندار ایلام تاکید کرد: عرصه و فضا برای شکوفایی استعدادهای زنان مهیاست ولی تحقق این امر مستلزم این است که زنان نیز توانایی های خود را باور داشته و با عزم راسخ در جهت استیفای آن گام بردارند.

بسطامی اضافه کرد: هم اکنون شاهدی تعداد ورودی های دانشگاه ها در میان دختران بیش از پسران است ولی متناسب با ظرفیت سازی های رشته های دانشگاهی شرایط برای اشتغال آنان میسر نیست.

وی یاد آور شد: بدنه دولت بسیار حجیم شده و امکان جذب نیرو در دستگاه های دولتی بسیار کاهش یافته است با این شرایط و با توجه به جمعیت جوان و نیروی آماده به کار کشور باید شرایط را برای اشتغال در بخش غیر دولتی فراهم آوریم.

فرماندار ایلام گفت: میزان بیکاری در میان دختران تحصیل کرده بسیار بیشتر از پسران است باید رشته های تحصیلی متناسب با نیاز بازار طراحی و تدوین شوند.

وی از عزم دولت برای اجرایی طرح اشتغال روستایی و فراگیر خبر داد و افزود: زنان نیز باید بتوانند با توجه به پیش بینی های صورت گرفته سهم خود را از این منابع جذب کنند.

کد خبر 4272728

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =