۱۰۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور کمبود داریم

قزوین- قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر در بیمارستانهای کشور ۱۰۰ هزار تخت کمبود داریم که با کمک خیرین باید این نیاز را تامین کنیم.

ایرج حریرچی در حاشیه سفر به قزوین برای کلنگ زنی ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی سوانح سوختگی در ناحیه شهری مهرگان در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص کمبود تخت بیمارستانی در کشور اظهارداشت: در حال حاضر سرانه تخت به ازای هر یک هزار نفر در کشورمان ۱.۶ تخت است که از سرانه جهانی پایین تر هستیم.

وی بیان کرد: استاندارد جهانی سرانه تخت به ازای هر یک هزار نفر ۳.۵ تخت و در کشورهای منطقه ۲.۵ تخت است که ما نیز برای رسیدن به استاندارد جهانی باید نیازها و کمبودهای خود را تامین کنیم.

حریرچی یادآورشد: با نوجه به محدودیت منابع مالی دولتی بدون کمک خیرین نمی توانیم نیاز درمانی مردم را تامین کنیم لذا چون گذشته باید از کمک افراد نیکوکار در این عرصه استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: هرچند رویکرد سازمان بهداشت جهانی حرکت به سمت کاهش تخت های بیمارستانی و اقدامات پیشگیرانه است اما به هرحال امروز وظیفه داریم به نیازهای درمانی و بیمارستانی مردم پاسخ دهیم و کمبودهای پزشکی و درمانی خود را تامین کنیم.

حریرچی یادآورشد: بر اساس اخرین آمارها در حال حاضر تعداد ۳۹ هزار و ۸۰۰ تخت در مناطق مختلف کشور توسط دولت در دست ساخت است و برای تامین نیازها باید ۱۰۰ هزار تخت دیگر راه اندازی شود.

وی بیان کرد: باید استاندارد خدمت رسانی را به حد متوسط جهانی برسانیم و حضور موسسات خیریه ای مانند سجادیه و ساخت بیمارستان در مناطق محروم و پر جمعیت کار ارزشمندی است که می تواند موجب رضایت مردم و خداوند شود.

قائن مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهارداشت: از خیرین انتظار داریم برای ساخت بیمارستان و ارائه خدمات با تعرفه دولتی وارد مشارکت شوند و کمک دولت باشند.

شهرهای با ۱۰۰ هزار جمعیت دارای بیمارستان می شوند

وی اضافه کرد: تمامی شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت باید بیمارستان داشته باشند و در این راستا با کمک خیرین باید این نیاز تامین شود.

حریرچی تصریح کرد: در اسفند ماه سال گذشته برای ساخت ۱۰ هزار تخت در شهرهای کوچک و بزرگ فراخوان دادیم تا تا خدمت رسانی تسهیل شود اما انچه مهم است این که در کشورمان به دلیل هزینه بالای بیمارستانی یکی از مشکلات مردم هزینه های بستری در بیمارستانهاست که با مشارکت خیرین این هزینه ها کاهش می یابد.

حریرچی اظهارداشت:هبچ فردی درکشور نباید به دلیل هزینه بالای درمان از خدمات پزشکی در کشور محروم بماند و تلاش می کنیم درمان سر و سامان بگیرد و خیرین هم با ساخت بیمارستان به این خدمت رسانی کمک کنند.

وی از ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی سوانح سوختگی در استان قزوین تشکر کرد و گفت: این بیمارستان در منقطه ای پر ترافیک ساخته می شود و قادر خواهد بود تا به استانهای همجوار نیز خدمات درمانی ارائه کند.

تسریع در ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی مهرگان قزوین

حریرچی اظهارداشت: تاکید داریم تا بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی مهرگان قزوین با سرعت ساخته شود و چون خیرین آن را می سازند انتظار داریم با نصب تابلوی روزشمار مردم را در جریان زمان افتتاح قرار دهند و با ساخت آن در کمتر از سه سال رکورد خوبی در این عرصه را نیز برجای بگذارند.

وی گفت: از حضور خیرین در ساخت و نیز مدیریت بیمارستانها بویژه در مناطق محروم حمایت جدی می کنیم.

کد خبر 4273347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =