گنجاندن مباحث گردشگری و میراث فرهنگی در کتب درسی کار دانش

به منظور فرهنگ سازی و آشنا کردن دانش آموزان با موضوعات مربوط به گردشگری ، میراث فرهنگی و صنایع دستی ، این امر در کتب دانش آموزان شاخه کار دانش گنجانده خواهد شد.

مدیرکل آموزش سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص برنامه هایی که به منظور آموزش بخش های مختلف میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی درسال جاری ارائه می شود ، افزود: ارائه آموزش های عمومی و فرهنگی سازی در بخش های مختلف از طریق ساخت فیلم در اولویت برنامه های سازمان قرار دارد.

مرتضی احمدی خاطر نشان کرد: گنجاندن آموزش میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی در کتب درسی دوره ابتدایی که مراحل اولیه این امر انجام و به آموزش و پرورش نیز متون اولیه آن ارسال شده است و همچنین گنجاندن این رشته ها در کتب کار دانش نیز از دیگر برنامه های آموزشی سازمان است. 

مدیرکل آموزش سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت: البته تجدید چاپ کتب درسی هر 4 سال یک بار انجام می شود و تا سال 88 تغییری ایجاد نخواهد شد.

وی از توسعه رشته های کار دانش صنایع دستی ، میراث فرهنگی وگردشگری خبر داد و تاکید کرد : این امر با تشکیل جلسات مختلفی با حضور نمایندگان آموزش و پرورش و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بررسی شده است ودر ابتدا رشته های موجود در این 3 بخش بازنگری و استاندارد سازی می شود.

احمدی گفت: همچنین رشته های جدیدی را نیز پیشنهاد خواهیم کرد که به رشته های موجود در کار دانش افزوده شوند.

وی ادامه داد: در بخش گردشگری رشته های هتلداری ، دفترخدمات مسافرتی و زبان انگلیسی ویژه جهانگردان بررسی و بازنگری می شوند و همچنین تعداد دبیرستان های کار دانش و دانش آموزان موجود و پراکندگی آنها در کشور نیز بررسی خواهد شد تا برنامه ریزی های لازم براساس اهداف چشم انداز 20 ساله صورت گیرد.

کد خبر 427343

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =