افغانستان روزگذشته در واکنشی شدید به تصمیم پاکستان مبنی بر مین گذاری و احداث حصار در مرز دو کشور،خواستار مبارزه واقعی اسلام آباد با تروریستها شد .

به گزارش خبرگزاری مهر، خالق احمد یکی از سخنگویان ریاست جمهوری افغانستان در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت : "بهتر است پاکستان یک اقدام واقعی انجام دهد و به اصل مطلب بپردازد؛ ما باید به روشی واقعی با تروریستها مقابله کنیم ".

وی افزود:" (احداث) حصار و مین گذاری مرز نه سودمند است نه عملی " .   

وی بدون ارائه تدابیر جایگزین برای توقف عبور و مرور تروریستها در مرز بین افغانستان و پاکستان گفت :  ما مخالف تصمیم پاکستان هستیم ؛ مشکل، موضوع مرز نیست .

ریاض محمد خان معاون وزیر امور خارجه پاکستان روز گذشته دریک کنفرانس خبری اعلام کرد: به ارتش پاکستان دستور داده شده است الگوهایی را برای  احداث گزینشی حصار و مین گذاری در مرز ایجاد کنند.

وی افزود : این تدابیر، مکمل تدابیری خواهد بود که تا کنون برای جلوگیری از فعالیت شبه نظامیان از پاکستان به داخل خاک افغانستان اجرا می شود .

افغانستان بارها پاکستان رامتهم کرده اند که در جلوگیری از ورود شبه نظامیان طرفدار طالبان به داخل خاک افغانستان برای حمله به نظامیان خارجی سهل انگاری می کنند و اسلام آباد نیز چنین اتهاماتی را ردکرده است .

از سویی، مقامهای افغانستان روز گذشته اعلام کردند که یک تبعه پاکستانی را به اتهام در اختیار گذاشتن عاملان انفجارهای انتحاری به طالبان در استان پکتیا دستگیر کردند .

بنابر گزارش دیگری از خبرگزاری فرانسه، روزگذشته انفجار یک خود روی بمب گذاری شده در بیرون فرودگاه شهر پیشاور واقع در شمال غربی پاکستان یک تن کشته و دو تن دیگر مجروح شدند .
کد خبر 427349

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =