جبران ۳ درصد از کسری بارندگی ها در مازندران

ساری - مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: بارش های اخیر در مجموع چهار درصد کمبود بارش کشور و سه درصد کسری بارندگی های استان را جبران کرده است.

محمدرضا رضوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس گزارش های مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور مجموع میانگین بارش کشور از اول سال زراعی جاری تا ۲۳ فروردین حدود ۹۹ میلی متر بوده که در مقایسه با مشابه سال گذشته و دوره آماری به ترتیب حدود ۸۲ میلی متر (۴۵ درصد) و ۸۸ میلی متر(۴۷ درصد) کاهش داشته است.

وی افزود: این مقدار از اول سال زراعی جاری تا ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ برای کشور حدود ۱۰۹ میلی متر بوده که در مقایسه با مشابه سال گذشته و دوره آماری به ترتیب حدود ۷۶ میلی متر (۴۱ درصد) و ۸۳ میلی متر(۴۳ درصد) کاهش داشته است.

رضوی ادامه داد: مجموع میانگین بارش استان مازندران از اول سال زراعی جاری تا ۲۳ فروردین حدود ۳۴۵ میلی متر بوده که در مقایسه با مشابه سال گذشته و دوره آماری حدود ۹۰ میلی متر (۲۱ درصد) و ۱۰۶ میلی متر(۲۳ درصد) کاهش داشته است.

مدیرکل هواشناسی مازندران تصریح کرد: این مقدار از اول سال زراعی جاری تا ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ برای استان مازندران حدود ۳۶۲ میلی متر بوده که در مقایسه با مشابه سال گذشته و دوره آماری به ترتیب حدود ۷۸ میلی متر (۱۸ درصد) و ۸۹ میلی متر(۲۰ درصد) کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: از ۲۳ فروردین تا ۲۷ فروردین سال جاری به طور میانگین حدود ۱۰ میلی متر بر مجموع بارش کشور و ۱۷ میلی متر بر مجموع بارش استان مازندران افزوده شده است، به عبارتی بارشهای اخیر حدود ۴ درصد کمبود بارش کشور و ۳ درصد از کمبود بارش استان مازندران را جبران کرده است.

وی گفت: هر چند بارش چند روز گذشته تا حدودی توانسته است از شدت کم بارشی کشور و استان بکاهد ولی تا جبران کامل آن در مقایسه به نرمال خود تقریبا فاصله زیادی دارد.

کد خبر 4273611

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =