جبران ۳ درصد از کسری بارندگی ها در مازندران

ساری - مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: بارش های اخیر در مجموع چهار درصد کمبود بارش کشور و سه درصد کسری بارندگی های استان را جبران کرده است.

محمدرضا رضوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس گزارش های مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور مجموع میانگین بارش کشور از اول سال زراعی جاری تا ۲۳ فروردین حدود ۹۹ میلی متر بوده که در مقایسه با مشابه سال گذشته و دوره آماری به ترتیب حدود ۸۲ میلی متر (۴۵ درصد) و ۸۸ میلی متر(۴۷ درصد) کاهش داشته است.

وی افزود: این مقدار از اول سال زراعی جاری تا ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ برای کشور حدود ۱۰۹ میلی متر بوده که در مقایسه با مشابه سال گذشته و دوره آماری به ترتیب حدود ۷۶ میلی متر (۴۱ درصد) و ۸۳ میلی متر(۴۳ درصد) کاهش داشته است.

رضوی ادامه داد: مجموع میانگین بارش استان مازندران از اول سال زراعی جاری تا ۲۳ فروردین حدود ۳۴۵ میلی متر بوده که در مقایسه با مشابه سال گذشته و دوره آماری حدود ۹۰ میلی متر (۲۱ درصد) و ۱۰۶ میلی متر(۲۳ درصد) کاهش داشته است.

مدیرکل هواشناسی مازندران تصریح کرد: این مقدار از اول سال زراعی جاری تا ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ برای استان مازندران حدود ۳۶۲ میلی متر بوده که در مقایسه با مشابه سال گذشته و دوره آماری به ترتیب حدود ۷۸ میلی متر (۱۸ درصد) و ۸۹ میلی متر(۲۰ درصد) کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: از ۲۳ فروردین تا ۲۷ فروردین سال جاری به طور میانگین حدود ۱۰ میلی متر بر مجموع بارش کشور و ۱۷ میلی متر بر مجموع بارش استان مازندران افزوده شده است، به عبارتی بارشهای اخیر حدود ۴ درصد کمبود بارش کشور و ۳ درصد از کمبود بارش استان مازندران را جبران کرده است.

وی گفت: هر چند بارش چند روز گذشته تا حدودی توانسته است از شدت کم بارشی کشور و استان بکاهد ولی تا جبران کامل آن در مقایسه به نرمال خود تقریبا فاصله زیادی دارد.

کد خبر 4273611

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =