کمیته‌های شهرستانی مجمع استانی سمن‌های همدان تشکیل می‌شود

همدان - رئیس مجمع استانی سمن های همدان گفت: کمیته‌های شهرستانی مجمع استانی سمن‌های همدان تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مصطفی موسوی ظهر سه شنبه در جلسه هم اندیشی سمن های شهرستان ملایر از تشکیل کمیته های شهرستانی مجمع در آینده نزدیک خبر داد.

سید مصطفی موسوی تقویت سمن های فعال در شهرستان ها را یکی از اصلی ترین اهداف مجمع عنوان کرد و با اشاره به ظرفیت و توانمندی های شهرستان های استان، تشکیل کمیته‌های شهرستانی را امری مهم دانست.

وی نقش سمن ها را در توسعه استان همدان بسیار اثرگذار توصیف کرد و گفت: راه توسعه استان از شهرستان ها می گذرد و زمانی استان به توسعه همه جانبه و متوازن دست خواهد یافت که شهرستان های آن از رشد قابل توجهی برخوردار باشند.

موسوی سمن ها را یکی از اصلی ترین ارکان توسعه بیان کرد و گفت: خوشبختانه سمن های استان همواره پیشرو بوده اند و این ظرفیت بسیار خوبی است که در اختیار استان قرار گرفته است.

رئیس مجمع استانی سمن های همدان در ادامه به ساختار مجمع اشاره کرد و گفت: استان همدان تعداد ۴۰۰ سمن دارد که برای حذف موازی کاری ها و استفاده از خرد جمعی در ۸ کمیسیون تخصصی تقسیم شده اند.

موسوی ادامه داد: ایجاد شبکه وسیع استانی با عضویت همه سمن های فعال دغدغه مجمع است که در این راستا با تشکیل کمیسیون و همچنین کمیته های شهرستانی شبکه وسیع استانی از سمن ها را خواهیم داشت.

وی مجمع را محلی برای ایجاد همدلی و اتحاد سمن ها دانست و افزود: ورود سمن ها در تصمیم سازی های استان و شهرستان ها از طریق عضویت در کارگروه های مختلف در دستور کار است و با جدیت به دنبال تحقق این موضوع هستیم.

وی با اشاره به نحوه تشکیل مجمع، انتخاب اعضای هیئت رئیسه آن و کمیسیون های هشت گانه گفت: تمام ارکان مجمع از طریق انتخابات صورت گرفته و خوشبختانه تعدادی از سمن های شهرستانی نیز به عضویت هیئت رئیسه کمیسیون درآمده اند.

موسوی ادامه داد: اساسنامه مجمع بر اساس خرد جمعی سمن ها تدوین و نهایی شده است و در آن برای اصلاح مفاد و بندهای مختلف راهکار پیش بینی شده است و ما هرگونه پیشنهاد اصلاحی را در جهت بهبود مجمع پذیرا هستیم

وی با اشاره به تشکیل جلسات هم اندیشی با سمن های شهرستان ها گفت: مجمع به صورت استانی فعالیت می کند و برای پیشبرد اهداف آن از تمام نظرات بهره خواهیم گرفت.

رئیس مجمع استانی سمن ها اضافه کرد: به منظور تبادل نظر و کسب تجارب ارزنده سایر استانها، درصدد هستیم نشستی مشترک با سمن های سایر استان ها داشته باشیم و الگوی مجمع را ارائه کنیم.

موسوی گفت: سمن های شهرستان ها برای ما بسیار حائز اهمیت هستند و آمادگی حضور در جلسات و نشست های مختلف با سمن های شهرستانی را داریم.

کد خبر 4273828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =