در پی دیدار مدیر کل مجمع شیخ احمد کفتارو با رئیس دانشگاه عراق در سوریه، طرفین بر ضرورت همکاری و ارتباط میان علمای مسلمان مذاهب مختلف اسلام تأکید کرده و یادآور شدند: این ارتباط نقاط مشترک را تبیین و بسترهای لازم برای ایجاد وحدت امت اسلام و تقریب مذاهب اسلامی را به وجود می آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تشرین، دکتر صلاح الدین کفتارو مدیر کل مجمع احمد کفتارو با شیخ حیدر اسدی رئیس دانشگاه امام مهدی نجف اشرف عراق در سوریه دیدار و بر تحکیم ارتباط میان علمای مسلمان تأکید کردند.

در این دیدار طرفین بر تحکیم راههای همکاری میان علمای مسلمان و مراجع دینی و مؤسسات اسلامی تأکید و اظهار داشتند: به منظور تقریب مذاهب اسلامی این همکاریها لازم و ضروری است که نتیجه آن وحدت مسلمانان است .

شیخ کفتارو در این دیدار با بیان اینکه مذاهب متعددی در اسلام وجود دارند، گفت: تعدد مذاهب اسلامی نباید منجر به ایجاد درگیری میان مسلمانان شود، بلکه باید زمینه هایی برای اشاعه فرهنگ اسلام و تمدن این دین الهی را به وجود آورد تا وحدتی عمیق میان مسلمانان برقرار شود.

شیخ اسدی در این دیدار افزود: در چارچوب همکاری و ارتباط میان علمای مسلمان و مؤسسات دینی دیدگاههای هر یک از مذاهب اسلامی مورد بررسی قرار گرفته تا ضمن تأکید بر نقاط مشترک آنها بسترهای لازم برای وحدت میان آنها حاصل شود.

وی با بیان اینکه وحدت و تقریب میان مذاهب اسلامی به بیداری و آگاهی مسلمانان می انجامد، تصریح کرد: باید جوانان را بیدار کرد تا آنها در آینده بتوانند با تعرضات عصر مقابله و مبارزه کنند.

کد خبر 427400

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =