رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در بازدید از بخش های مختلف پژوهشکده فناوری های نوین علوم پزشکی جهاد دانشگاهی " ابن سینا " بر حمایت همه جانبه مجلس از این پژوهشکده تأکید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی ، در این بازدید دکتر امیدوار رضائی - رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تجلیل از فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشکده ابن سینا گفت: مجلس توجه ویژه ای به مراکز تحقیقاتی جهاد دانشگاهی دارد و همواره با رویکردی مثبت از فعالیت های پژوهشی این نهاد حمایت همه جانبه می کند .

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان با اذعان به کمبود اعتبارات پژوهشی اظهار داشت: معرفی دستاوردهای جهاددانشگاهی در زمینه های علمی و تحقیقاتی می تواند زمینه حمایت بیش از پیش مجلس شورای اسلامی و دولت را از این نهاد فراهم کند .

دکتر رضائی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اهمیت پژوهش در توسعه کشور خاطر نشان کرد: در بخش پژوهش باید با پرهیز از بروکراسی امکانات کافی را در اختیار پژوهشگران قرار داد و از طرح ها و ایده های نو حمایت کرد.

وی با اعلام آمادگی مجلس برای حمایت همه جانبه از فعالیت های پژوهشی پژوهشکده ابن سینا گفت: به رغم همه محدودیت ها و مشکلات سعی می کنیم ردیف بودجه پژوهشکده ها به ویژه پژوهشکده ابن سینای جهاد دانشگاهی را افزایش دهیم .

دکتر رضائی در پایان سخنان خود با تاکید بر انجام تحقیقات کاربردی تصریح کرد : پژوهشگران قبل از ارایه طرح ها و ایده های خود باید به نیازسنجی آن در جامعه اهتمام داشته باشند .

همچنین در این دیدار دکتر محمد مهدی آخوندی رئیس پژوهشکده فناوری های نوین علوم پزشکی جهاد دانشگاهی در سخنانی ضمن ارائه گزارشی کامل از فعالیت های این پژوهشکده گفت : فعالیت های این پژوهشکده بر مبنای دو اصل میدانی کردن و کاربردی کردن تحقیقات استوار است .

دکتر آخوندی به برخی از طرح های تحقیقاتی پژوهشکده که در سطح ملی اجرا می شوند اشاره کرد و یاد آور شد : اگر طرح ملی تولید و اکسن سرطان با تامین بودجه و زیر ساخت های مناسب همراه باشد تحول بزرگی در عرصه علمی کشور ایجاد می شود.

به گزارش مهر، نمایندگان مجلس  در این دیدار از آزمایشگاه های جنین شناسی، سلول های بنیادی، کشت سلولی، آندرولوژی و نانوتکنولوژی این پژوهشکده بازدید کردند .

کد خبر 427435

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =