قطعنامه ضدایرانی شورای امنیت مستکبرانه و غیرقابل قبول است/ مصوبه‌ مجلس دست دولت را برای تصمیم‌گیری بهتر باز می‌گذارد

حمید رضا آصفی قطعنامه ضد ایرانی اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد را غیر حقوقی و مستکبرانه و غیر کار آمد خواند و متذکر شد جمهوری اسلامی آن را نخواهد پذیرفت.

به گزارش خبرنگار مهر ، آصفی معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه که در حاشیه جلسه علنی امروز با خبرنگاران گفتگو می کرد، بر ضرورت ارائه پاسخ مناسب به قطعنامه مذکور تاکید کرد.

وی ادامه داد: از ابتدا پیش بینی می کردیم اگر کشورهای دیگر تحت فشار آمریکا قرار گیرند و به صورت غیر منطقی با فعالیت های صلح آمیز هسته ای ما برخورد کنند، فضا سازنده نخواهد بود.

اصفی با ابراز تاسف از تحقق این پیش بینی اظهار داشت: اهداف صدور قطعنامه ، باز داشتن ایران از فعالیت های هسته ای خود و ایجاد جو روانی و ملتهب در جامعه است.

معاون پارلمانی وزیر امور خارجه تصریح کرد: اقدام نمایندگان ملت در خصوص تصویب طرح الزام دولت به تجدید نظر در رابطه و همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی نشانه همدلی و همراهی مجلس با دولت است.

این کار این امکان را می دهد که دستگاههای مختلف اجرایی در کشور بتوانند با جدیت از ظرفیت های خود برای غنی سازی استفاده و موضع را پیگیری کنند.

وی افزود: این مصوبه همچنین به دنیا نشان می دهد که نمی توانند با زبان زور و تهدید با جمهوری اسلامی ایران برخورد کنند و برخورد مستکبرانه و غیرحقوق و  غیر منطقی نتیجه عکس و واکنش قاطعی را در داخل به همراه خواهد داشت.

آصفی گفت: طرح الزام دولت به تجدید نظر در رابطه با آژانس به دولت کمک می کند تا با آژانس به اقتضای تحولاتی که پیش می آید ، تصمیم گیری کند.

وی در عین حال ابراز امیدواری کرد: طرف های مقابل اندکی تدبیر کنند و راه خطای پیموده شده را بازگردند.

سخنگوی سابق وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی در باره تبعات اقتصادی و نفی قطعنامه برای غربی ها، اظهار داشت: این قطعنامه ناکار آمد و غیر قابل قبول است اما رفیق تر از آن چیزی است که آمریکایی ها و لابی صهیونیست ها در پی آن بودند.

آصفی افزود: هدف گزاری این قطعنامه بحث های موشکی و هسته ای غیر صلح آمیز است که ما از ابتدا دنبال آن نبوده ایم و کسی به ما کمک ارائه نداده که حال بخواهد آن را متوقف کند.

وی خاطرنشان کرد: که این قطعنامه در حال حاضر اثر چندانی بر ابعاد و وجوه دیگر اقتصادی نخواهد داشت.

گفتنی است، حمیدرضا آصفی معاون کنسولی و پارلمانی وزارت خارجه امروز در آخرین حضورش در مجلس به عنوان معاون کنسولی و پارلمانی وزیرخارجه، از نمایندگان مجلس و خبرنگاران حوزه‌ پارلمانی خداحافظی کرد.

کد خبر 427458

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =