مصوبات دولت مغایر ماده 3 قانون حمایت از سامانه های ریلی شهری است / شرکت مترو همواره به دنبال اعتبارات اندک نیز بوده است

شرکت راه آهن شهری تهران و حومه در خصوص مباحث مطروحه مبنی بر عدم تلاش شهرداری و مترو در خصوص جذب اعتبارات تبصره 13 ، اعلام کرد: مترو تهران به محض اطلاع از مصوبات دولت با پیگیری ها ، مکاتبات و مراجعات مکرر درخواست نمود همین اعتبارات اندک مصوب ، هر چه سریع تر به مترو پرداخت شود.

به گزارش خبرگزاری مهر ، شرکت راه آهن شهری تهران و حومه در خصوص اظهارات علی اکبر محرابیان ، مشاور رئیس جمهور و مسئول اجرایی تبصره 13 قانون بودجه در مورد تعلل شهرداری تهران و شرکت مترو در جذب بودجه خود ، پاسخی را تهیه و به رسانه ها ارسال کرده است.

1- تبصره 13 قانون بودجه سال 85 ، مقرر می دارد 4 میلیارد دلار ارز و حدود 1000 میلیارد تومان بودجه ریالی توسط دولت در حمل و نقل عمومی هزینه شود.

2- علیرغم تاکید دولت بر تعیین سهمیه دستگاه های اجرایی و مبادله موافقتنامه بودجه ایشان با سازمان مدیریت تا پایان فروردین امسال ، هیات محترم وزیران در تاریخ 26/7/85 یعنی پس از گذشت 7 ماه از سال ، مبلغ 250 میلیارد ریال به عنوان بودجه عمرانی به مترو تهران اختصاص داد. البته این سئوال که چرا باید فقط 5/2 درصد از اعتبارات ریالی تبصره 13 به مترو تهران اختصاص یابد تا کنون بدون پاسخ مانده است.

3- دولت در هنگام تخصیص اعتبار به قطار شهری شهرهای اصفهان ، مشهد ، تبریز و شیراز بودجه مذکور را به شهرداری های این شهرها تخصیص  داده است ولی در مورد مترو تهران این مبلغ به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اختصاص یافت.

4- دولت  در تاریخ 13/8/85 مبلغ یک صد میلیارد ریال نیز به عنوان یارانه بلیت مترو تهران مجددا به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تخصیص داد. خوب است ذکر شود که وزارت کشور تقاضای پرداخت 231 میلیارد ریال بابت یارانه بلیت مترو تهران نموده بود.

5- مترو تهران به محض اطلاع از مصوبات دولت با پیگیری ها ، مکاتبات و مراجعات مکرر به سازمان شهردرای ها و سازمان مدیریت ، دفتر محرابیان و... درخواست نمود همین اعتبارات اندک مصوب هر چه سریع تر به مترو پرداخت شود ، ولی در نهایت مشخص گردید که مصوبات دولت با " ماده 3 قانون حمایت از سامانه های ریلی شهری " که صراحتا اعلام می کند دستگاه اجرایی احداث و بهره برداری سامانه های حمل و نقل ریلی شهری ، شهرداری ها هستند ، مغایرت دارد و این موضوع در تاریخ 24/8/85 با پیگیری های خسته کننده مسئولان مترو از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به علی اکبر محرابیان ، مشاور رئیس و مجری مصوبات هیئت نمایندگان ویژه رئیس جمهور در تبصره 13 اعلام گردید و در خواست شد مصوبه هیئت دولت اصلاح شود.

6- پس از ارسال نامه سازمان مدیریت ، مسئولان مترو به طور روزانه از دفتر آقای محرابیان پاسخ مذکور را پیگیری می نمودند و همواره با این پاسخ مواجه می شدند که نامه نزد ایشان است و هنوز پاسخ نداده اند.

7- در نهایت آقای محرابیان در تاریخ 29/9/85 پس از گذشت بیش از یک ماه از نامه سازمان مدیریت ، طی نامه شماره 123641 به دبیر هیئت دولت ، صریحا به اشتباه در مصوبه مورخ 26/7/85 هیئت دولت اذعان کرده و از ایشان خواسته اند مصوبه مذکور اصلاح شود و بودجه مربوطه به شهرداری تهران اختصاص یابد.

8- از طرح نامه محرابیان در هیئت دولت و اصلاح مصوبه قبلی ، اطلاعی در دست نیست و این در حالی است که وارد دهمین ماه سال شده ایم و آقای محرابیان ، مسئولان شهرداری تهران و مترو را متهم نموده اند که تاکنون هیچ اقدامی عملی برای دریافت بودجه تخصیصی صورت نداده اند.

شرکت مترو تهران ضمن ارسال مدارک اشاره شده در بندهای فوق ، افکار عمومی را به قضاوت فرا می خواند.

کد خبر 427484

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =