بودجه 86 شهرداری با اولویت نیازهای مردم تنظیم می شود / گزارش مجلس از عملکرد دولت در تبصره 13 همه چیز را روشن می کند

شهردار تهران درباره تنظیم بودجه سال آینده شهرداری گفت: تلاش کرده ایم اولویت ها بر اساس نیاز مردم قرار دهیم. همچنین بدلیل آنکه سیستم مالی شهرداری را از نقدی به تعهدی تبدیل شده است در فرآیند بودجه ریزی هم ، بودجه عملیاتی تنظیم شده و با این کار اولویت بندی ها و نحوه هزینه و نظارت و تاثیر آن در شهر را بهتر می توانیم ببینیم.

به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر محمد باقر قالیباف در حاشیه مراسم سالگرد آغاز به کار 137 در جمع خبرنگاران با اشاره به تجربه یکساله مدیریت خود در شهر تهران گفت : با توجه به این تجربه می توانیم بودجه کارآمد تری را برای شهر تهران برنامه ریزی کنیم.

شهردار تهران در پاسخ به سئوالی در خصوص نظر مدیریت شهری برای برگزاری نمایشگاه کتاب در استادیوم آزادی گفت : من هنوز وارد این مسئله نشده ام و در سال گذشته در نمایشگاه کتاب نیز من این قول را به شهروندان تهرانی دادم که در مدت زمانی 3 ساله بتوانیم نمایشگاه جدید تهران را احداث کنیم .

وی افزود: تمامی پیش بینی ها و طراحی ها و نقشه های اجرایی شهر آفتاب که نمایشگاه بین المللی شهر تهران در آن قرار دارد تا فاز دو اجرا شده و یک شرکت آلمانی کار را به طور کامل انجام می دهد.

قالیباف گفت: اگر کلنگ احداث شهر آفتاب را نزدیم به دلیل همزمانی آن با انتخابات شوراها بود اما تمامی مراحل کار اجرایی هم اکنون در حال اجراست و بزودی مراسم رسمی کلنگ زنی آن نیز انجام خواهد شد.

وی در عین حال تصریح کرد: در خصوص برگزاری نمایشگاه کتاب در استادیوم آزادی بررسی کارشناسی نکرده ایم اما باید توجه داشت که برگزاری نمایشگاه در محل فعلی مشکلات جدی برای شهر تهران ایجاد می کند.

شهردار تهران همچنین در خصوص تخلفات مدیران و مسئولان شهرداری گفت: در سال جاری با 17 نفر از مدیران شهرداری به دلیل تخلف برخورد شده است که این تخلفات بعضا تخلفات مدیریتی و  اقتصادی بوده است.

شهردار تهران در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره اینکه دولت اعلام کرده که شهرداری در بحث مربوط به تبصره 13 در بخش مترو سهل انگاری کرده و هیچ مکاتبه ای با دولت نداشته است ، گفت : چون روز گذشته مطرح شده بود که وزارت کشور پول به شهرداری داده و شهرداری نگرفته است ، مراجع مربوطه در این زمینه پاسخ روشن می دهند و این موضوع با سند در اختیار رسانه ها قرار می گیرد.

شهردار تهران تاکید کرد: چنین چیزی به هیچ وجه صحیح نیست و بحث تبصره 13 در کمیسون عمران مجلس با حضور وزیر کشور انجام شده و اگر کمیسیون عمران مجلس گزارشش را از عملکرد تبصره 13 بدهد همه چیز به طور کامل روشن خواهد شد.

کد خبر 427491

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =