کریم شافعی در واکنش به تصویب یک فوریت طرح اصلاح قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیر مجاز دارند، تصریح کرد: در این طرح در نظر گرفته شده اگر رابطه زوجیت بین آنها باشد و زن و شوهر فیلمی از خود منتشر کنند حکم آنها قتل است .

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، کریم شافعی نماینده مرند و جلفا در جمع خبرنگاران پارلمانی تاکید کرد : محور این طرح متوجه کسانی است که زنان و دختران و کودکان را مورد آزار جنسی قرار می دهند وافرادی که از مجالس خصوصی مثل میهمانی ها ، جشن ها و محل هایی مانند حمام ، استخر و ورزشگاه که خانم ها در آنجا آزاد و برهنه هستند فیلم و عکس تهیه می کنند و بعد از این طریق طعمه خود را مورد تهدید قرار می دهند .

وی با بیان این که این افراد بعضا اقدام به انتشار تصاویر از طریق رسانه ها ی جمعی مانند اینترنت ، CDیا DVD یا موبایل می کنند گفت : این موضوع موجب هتک حرمت و آبروی افراد می شود .

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد : در قانون تعزیرات  تجاوز به عنف یعنی تجاوز با توسل به زور و حکم آن قتل است اما در قانون حکم  کسی که از طریق اعمال فشار معنوی مثل تهدید از طریق حیثیتی و آبرویی تهدید به انتشار عکس برهنه یا فیلم برهنه کسی را مورد تجاوز قرار  میدهد ، حکمش قتل است یا خیر، مشخص نبود .

شافعی تاکید کرد : این طرح می گوید هر گونه استفاده از هر وسیله ای که افراد را وادار به تمکین کند، حکمش قتل است حتی اگر قربانی با پای خود آمده باشد .

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ادامه داد : همچنین در این طرح در نظر گرفته شده اگر رابطه زوجیت بین آنها باشد و  زن و شوهر فیلمی از خود منتشر کنند حکم آنها قتل است .

وی ادامه داد : اگر کسی به نحوی آثار مستهجن تهیه شده را تکثیر یا در قالب آنچه مرسوم مثل CD ، DVD و یا در سایت کامپیوتری موجب انتشار دهند حتی اگر این فرد تهیه کننده نباشد دراین صورت محکوم به اعدام خواهند شد و باید جبران زیان و ضرر قربانی را نمایند .

این عضو کمیسیون حقوقی مجلس تاکید کرد : علاوه بر این اگر توسط افرادی که در مراکز خدمات کامپیوتری ، تعمیر موبایل و وسایل الکترونیکی مشغرل به کار هستند عکس های خانوادگی به بیرون اشاعه پیدا کند مشمول این قانون می شوند و مجازات آنها در حد اعدام خواهد بود .

کد خبر 427533

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =