ناشر متمول و درستکار هم داریم

مدیر نشر مفید ، گفت : ناشر زحمت زیادی می کشد و سود اندکی می برد ، در این میان هستند کسانی که سودهای کلان برده اند البته کسی که از این راه منافعی هم کسب کرده ، الزاما روش غلطی نداشته است .

محمد حسن فیروزخانی درباره استاندارد نشر حرفه ای در ایران به خبرنگار مهر ، گفت : ناشر حرفه ای بر اساس بررسی کارنامه فعالتیش شناخته می شود و باید اتحادیه ناشران بر همین اساس تعریف جامعی انجام دهد .

وی افزود : ناشر حرفه ای کسی است که با یک پشتوانه علمی و تجربی دست به تولید کتاب می زنند و کسی که منتظر می شود تا کتاب برایش بیاورند را نمی توانیم حرفه ای بدانیم ، ناشر حرفه ای کسی است که کتابهای خوب و ارزنده تحویل جامعه می دهد و روشن است که کتاب ناشرانی مورد استقبال جامعه قرار می گیرد که مورد نیاز آنها باشد .

این ناشر تصریح کرد : ناشر اساسا باید دغدغه کار فرهنگی داشته باشد و عموما کسانی که برای کسب سود وارد این حوزه شده باشند به زودی این کار را رها می کنند و می مانند کسانی که به سود اندک رضایت می دهند و تنها بر اساس علاقه شان کتاب منتشر می کنند .

وی تصریح کرد : تعریف " ناشر حرفه ای " باید با این هدف صورت بگیرد که یارانه های دولتی در حوزه نشر به چه کسی تعلق گیرد و به چه افرادی اختصاص پیدا نکند .

فیروخانی یادآور شد : به غلط در میان برخی از افراد این باور غلط به وجود آمده است که هرکس در کار نشر کتاب به سودی دست یافت حتما مرتکب اشتباهی شده و یا کتاب نامناسب چاپ کرده است ولی غالبا این است که مردم از برخی کتابها استقبال می کنند و این مسئله باعث کسب سود برای ناشر می شود .

کد خبر 427535

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =